Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Gamer na DVD: Sci-fi o tak trochu jiné videohře

Jiří Hannich

Jiří Hannich

10. 3. 2010

GamerKdo zná scénáristické duo Neveldine – Taylor, ten ví, že si tihle dva potrpí na pořádnou adrenalinovou zábavu. Oba totiž milují videohry a právě onen videoherní koncept se snaží přenést do svých filmů. Nyní se na DVD dostává jejich druhý celovečerní počin Gamer: sci-fi thriller nabušený akcí od začátku až do konce!

Zdroj: distributor filmu

Gamer Zdroj: distributor filmu

Film

Zkuste si to představit: sedíte ve špinavé cele, na sobě máte oranžovou kombinézu, jež okamžitě značí, že jste mukl (to kdyby o tom náhodou ještě někdo pochyboval) a neustále vás trápí vědomí, že prostředí věznice je to jediné, co až do své smrti uvidíte. Důvod? Právě vám přiklepli doživotí.

Ovšem pak dostanete lákavou nabídku. Je to nabídka ke hře, v níž stejně jako postava z videoher bezmyšlenkovitě plníte příkazy vnějších hráčů, běháte s puškou v ruce a snažíte se odrovnat kohokoli, kdo se vám zrovna postaví do cesty. Vyhrajete a jste volní. Zase uvidíte svou milovanou rodinu, můžete na pivko s kamarády.

A prohra? Smrt. Umřete tak jako tak a pořád je lepší riskovat a bojovat za svobodu, než po zbytek života hnít za mřížemi. Tak proč to nezkusit? Kable (Gerard Butler) to zkusil a vypadá to, že se mu daří. Ovládán sedmnáctiletým gamerem Simonem (Logan Lerman) prošel nejdále ze všech a teď už mu zbývají pouhá tři kola, aby se dostal zpět za svými milovanými. Jenomže porazit systém, to není jen tak.

Gamer Zdroj: distributor filmu

Gamer Zdroj: distributor filmu

DVD

DVD nabízí původní znění s českými titulky i český dabing. Prostorový zvuk vás při této zběsilé jízdě zaručeně vtáhne do děje.

Žánr: Akční/Sci-fi/Thriller

Stopáž: 95 minut

Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor

Hrají: Gerard Butler, Amber Valleta, Ludacris, Michael C. Hall, Kyra Sedgwick, Logan Lerman, Zoë Bell, Terry Crews aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: výběr scén, interaktivní menu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gamer na DVD: Sci-fi o tak trochu jiné videohře