Menu
TOPZINE.cz
Apetit

GameFFest: Jeden z největších herních festivalů v České Republice otevře své brány na počátku února

Redakce

Redakce

23. 1. 2011

Snad všichni milovníci fantasy, sci-fi, a her, ať jde o počítačové, konzolové či deskové, znají Pragocon, nově jako PragoFFest. Po několika komorních ročnících se vloni této akce zhostil nový pořadatel, který s sebou přinesl nové taháky. Na GameFFestu, herní části programu, spolupracují největší firmy na herní scéně. K vidění by měli být i zajímaví hosté.

Ilustrace na plakátu PragoFFestu, Autor: Lubomír Kupčík

Herní průmysl v České republice není až tak rozsáhlý jako jinde ve světě. V zahraničí se pořádají spousty konferencí, předváděček a conů. U nás jsou to jen světlé výjimky, jako je GameFFest, který má v tomto odvětví poněkud jedinečný status.

Přes 40 konzolí a počítačů k volnému hraní

Na GameFFestu budou moci návštěvníci zasednout od rána do večera na volné hraní před více než čtyřicet konzolí, navštívit několik předváděček a turnajů o hodnotné ceny. Hlavními partnery jsou Electronic Arts, Microsoft Xbox a Sony Playstation. To je záruka kvality. Mezi prezentované hry budou patřit oblíbené Dragon Age, Mass Effect, Gran Turismo, Dead Space, Shogun 2 nebo Homefrot. Vůbec poprvé se české veřejnosti představí Dead Space 2, Dragon Age 2 a The Sims Medival, tedy jedny z nejočekávanějších her roku hezky pohromadě.

Specifickou, ale tradiční součástí GameFFestu se stanou taneční a hudební hry. Snad každý viděl už někoho poskakovat na taneční desce pro hru Dance Dance Revolution (DDR), která si získává čím dál více fanoušků. Novějšími hity pro kinect budou Dance Central a Dance Evolution. Tanec však není jediným zaměřením linie hudebních her, kromě něj se návštěvníci mohou těšit i na tituly Guitar Hero, Rock Band, kde se hráči vžijí do role kytaristy či bubeníka a dovedou svoji kapelu do síně slávy. Zpívající zájemci mohou navíc vyzkoušet Singstar.

Nebudou chybět ani deskové a karetní hry

Kromě počítačů budou k dispozici i poněkud klasičtější hry, kterými se návštěvníci mohou bavit až do brzkých ranních hodin. Kromě množství deskovek, v čele s novinkou 20. století, která by měla nabídnout jak ekonomické, tak i ekologické prvky, se představí i sběratelské karetní hry. Kromě japonských Pokémonů také jedna z nejúspěšnějších karetních her Magic the Gathering, hra, která se proslavila svoji počítačovou verzí, World of Warcraft, nebo japonská Yu-Gi-Oh! dle seriálové předlohy.

Speciálním odvětvím deskového hraní je wargaming, neboli válečné hry miniatur, kde se do hry zapojují i figurky jednotlivých herních charakterů. Jedná se o stolní strategii, zkusit si lze hry Warhammer, Warhammer 40.000 a Malifaux. Každá má svá pravidla, postavičky a přívržence.

Aby byl výčet kompletní, zbývá ještě zmínit rovněž oblíbené RPG Dračí Doupě. Únorový GameFFest nabízí herní zábavu na celé čtyři dny – od čtvrtka 3. února přes pátek, kdy mají školáci pololetní prázdniny, až po neděli 6. února. Akce proběhne společně se setkáním příznivců fantasy, sci-fi a hororu, Pragoconem, v Praze na Modré škole poblíž stanice metra Háje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

GameFFest: Jeden z největších herních festivalů v České Republice otevře své brány na počátku února