Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Gamecon – čtyřdenní pařba v České Třebové. Již pošestnácté

Redakce

Redakce

12. 7. 2010

Čtyřdenní setkání přátel RPG, larpu, deskových her i mnoho dalšího je za pár dní tady. Konkrétně v České Třebové. Těšíte se stejně jako my?

Ilustrace z plakátu Zdroj: oficiální stránky Gameconu

Prakticky největší fantasy akce pro všechny fanoušky her na hrdiny se již pošestnácté uskuteční v České Třebové a my budeme u toho. Na Gameconu si lze vyzkoušet prakticky jakoukoli fantasy hru, aniž byste si ji museli kupovat či učit často složitá pravidla. Vždy bude kolem někdo, kdo vám osvětlí principy hry a vy si tak užijete naplno.

Trojboj podruhé!

Akce již druhým rokem nabízí speciální Trojboj. Nebudete se však pokoušet napodobit Romana Šebrleho, nýbrž vytvoříte tým tří lidí, z nichž každý bude mít za úkol získat co nejvíce bodů v jedné ze tří her. V první hře se vydáte hledat Českotřebovského kohouta a zároveň zachránit hlavu písaři, jenž ztratil svou pečeť. Druhým dobrodružstvím je Mexický pat, kdy bude záležet na hráčském umu lhaní a přesvědčování. Posledním z Trojboje je známá karetní hra „6 bere“.

Samozřejmě nás čekají i o poznání tvrdší hry, které si hráč vyzkouší doslova na vlastní kůži. Oproti minulým Gameconům organizátoři slibují více larpů. Program bude celkově velmi nabitý. Jako novinka je připraven larp z moderní fantasy a taktéž jeden  scénář našich slovenských kolegů.

Deskovky chybět nebudou, právě naopak

Na akci samozřejmě nebudou chybět známé deskové hry, jako třeba Osadníci, Bang či Texas hold´em . Na co se autor článku těší nejvíce, je wargaming. Svět Warhammeru 40.000 se promítl i do počítačové podoby, a právě na Gameconu se dozvím o hře vše podstaté, co se do PC verze nevešlo.

Hlavním tahákem celého Gameconu je ale bezesporu mistrovství republiky v Dračím doupěti (DrD). Pro vítěze je jako každý rok připraven putovní pohár a mnoho dalších cen.

Celkově je hrám na hrdiny věnováno nejvíce času. Akce nabídne známé i neznámé „vyprávěcí“ hry, takže můžete nakouknout třeba i do Tolkienovy Středozemě. Tak co? Jedete?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gamecon – čtyřdenní pařba v České Třebové. Již pošestnácté