Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gallows. Hardcore patří na šibenici. Nebo na pódium festivalu Rock for People

!Speciál!Východní Anglie, Hertfordshire, rodiště známého herce Ruperta Grinta, závodníka Hamiltona a také místo, odkud vzešla – a hudební svět obohatila – skupina Gallows, hardcore punková kapela, jejíž název v překladu označuje člověka patřícího na šibenici nebo také popraviště samotné.

Punkeři Gallows. Zdroj: wikipedia.cz

Angličtí punkeři Gallows jako celek spatřili světlo světa v roce 2005, od té doby brouzdají nejen ostrovní hudební scénou, ale pronikají také do Evropy nebo Ameriky. Provokativní partička v čele se zpěvákem Frankem Carterem je do dnešní doby podepsána pod dvěma úspěšnými alby.

>>> Skupina Gallows zahraje na festivalu Rock for People (3. až 6. července). Kupujte vstupenky za 1 675 korun zde <<<

První album Orchestra of Wolves, kritiky označované za chytlavé, agresivní a divoké, vychází necelý rok po vzniku skupiny, a to v roce 2006. Do Ameriky se album Orchestra of Wolves (Orchestr vlků) podívalo hlavně díky zalíbení kytaristy Bad Religion Bretta Gurewitze, jenž kromě toho, že je kvalitním hudebníkem, provozuje také slavné nezávislé vydavatelství Epitaph Records, prostřednictvím kterého pustili do světa své náhravky kromě již zmíněných Gallows také The Offsprings nebo NOFX.

Album Orchestra of Wolves obsahuje mimo jiných třeba nahrávku In The Belly Of The Shark.

Dlouho očekávané druhé album s příhodným názvem Grey Britain (pro angličtiny neznalé Šedá Británie) vyšlo tentokrát pod záštitou Warner Music minulý rok v květnu a samo sobě dalo za úkol vhodně poukázat na politickou a ekonomickou situaci na britských ostrovech. Již první píseň celého alba, The Riverbank, posluchače připoutá a nepustí.

Písní The Riverbank provází perfektní violoncello.

V poslední době byla kapela Gallows hostem nejedné velké akce napříč celou Evropou. V květnu byli hostem našich polských sousedů a stejný měsíc vyrazili dobýt i nám poněkud vzdálenější zemi tisíce jezer; Finsko. A plány do budoucna? Jedna věc je jistá, tohle povedené seskupení navštíví také naši republiku, a to v rámci festivalu Rock for People 2010, kde zahraje v úterý 6. června 2010. Lístky jsou v prodeji online zde.

Speciál magazínu Topzine.cz k Rock for People 2010 můžete sledovat zde

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gallows. Hardcore patří na šibenici. Nebo na pódium festivalu Rock for People