Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Galliano miluje Hitlera, Dior už nemiluje Galliana

FOTO: John GallianoV módním průmyslu se s mnoha skandály normálně nesetkáváme, ale jednou za čas se ani tohle odvětví bez nějaké té pikantnosti neobejde. Tentokrát se o zpestření postaral John Galliano a nebylo to zpestření jen tak ledajaké. Stálo ho místo.

FOTO: John Galliano

Založí si vlastní značku?, Zdroj: youtube.com

Minulý víkend se objevily zprávy o udajných antisemitských výrocích hlavního návrháře módního domu Dior. Den před tím, než značka představila právě jeho kolekci podzim/zima 2011, se na internetu objevilo i video. Na tomto videu, natočeném v pařížské kavárně, opilý John Galliano doslova říká, že „miluje Hitlera“.

O tom, jestli to jeden z nejslavnějších návrhářů myslel vážně, se dá jen spekulovat, jasné však je, že v Dioru končí. Mimo jiné i kvůli prohlášení oskarové herečky a tváře jedné z vůní Dior Natalie Portman, která jasně řekla, že jako hrdá Židovka s Gallianem už nemůže spolupracovat.

FOTO: Natalie Portman v reklamě na vůni Miss Dior

Natalie jako tvář Miss Dior

Zajímavější, ale hlavně důležitější než rozebírání skandálu jsou otázky: Kdo nahradí Johna Galliana? Co bude s Diorem?

Jméno, které bylo v této souvislosti vyrčeno asi nejčastěji, je Riccardo Tisci, současný návrhář Givenchy. Důvodem je i souvislost s odcházejícím Gallianem, který před tím, než nastoupil do Diora, působil právě v Givenchy. Dalším jménem na seznamu je Marc Jacobs, creative director značky Louis Vuitton. Sama se sice domnívám, že Marc Jacobs by rozhodně Louis Vuitton neopustil, ale ze zkušeností víme, že stát se může všechno.

Co mě však velmi zaujalo, jsou domněnky o Izraelitovi Alberu Elbazovi, který se objevil i na seznamu potenciálních nástupců Karla Lagerfelda u značky Chanel. Alber Elbaz je současný designér módního domu Lanvin a je to právě ten, který tuto značku znovu probudil k životu. Osobně bych ho klidně zařadila na příčku první, zvlášť v kontextu posledních událostí. Otázkou je, jak moc důležitou předností bude pro Dior Elbazův pas.

FOTO: Riccardo Tisci

Ať žije král! Bude to Riccardo Tisci?

To samozřejmě není vše a na vývoj se dá i sázet. Nejlepší kurz má zatím sice Stefano Pilati z YSL, ale třeba nakonec vyhrajeme, vsadíme-li na Erdem Moralioğlu nebo Kate a Lauru Mulleavy z Rodarte. Jen jedno je jisté, v módním světě se zase jednou chystají škatulata, hejbejte se.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Galliano miluje Hitlera, Dior už nemiluje Galliana