Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Galerie Skrytá: Šance pro mladé

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

16. 11. 2009

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Tvoříte a máte zájem publikovat, vystavovat, chlubit se, sezvat přátele na svou vlastní vernisáž, otevřít šampaňské? Jednomu z našich fotografů, Pavlu Ciznerovi, se jeho sen splnil a své fotky vystavil v Galerii Skrytá v Brně. Podívejte se, jak vše probíhalo.

Galerie Skrytá

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Pavel Cizner je devatenáctiletý student střední průmyslové školy, kterého už jako malého fascinovala fotografická technika a kterému jeho koníček zůstal až do dnešních dní. V osmi letech dostal svůj první fotoaparát na kinofilm, ve dvanácti první digitální foťák, až nakonec objevil kouzlo profesionálních zrcadlovek a především díky svému strýci propadl své zálibě naplno.

V současné době se věnuje focení pro internetový server Topzine.cz, ve volném čase nechává své fantazii volný průběh. Jak sám říká, nejraději fotí portréty, architekturu anebo zkrátka jen to, co ho nějakým způsobem zaujme.

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Pavel, jako mnoho jiných mladých umělců, dostal příležitost ukázat svou práci a návštěvníci Galerie Skrytá tak mohou po celý listopad zhlédnout na dvě desítky různorodých fotografií – portrétů, krajinek, momentek, …

Počítáte  se také mezi začínající umělce a vaším jediným problémem stále zůstává, kde prezentovat své výtvory? Pavel Cizner měl svým způsobem štěstí, když jej úplnou náhodou na školní chodbě oslovila jeho profesorka s lákavou nabídkou, která se neodmítá. Další vývoj situace byl rychlý a spádný. Koncem září byl osloven a vernisáž se konala za necelý měsíc a půl, na počátku listopadu. A to především díky panu Zdráhalovi, shodou okolností též Pavlovi, vedoucímu informačního centra pro mládež.  Pavel – fotograf tak mohl na vlastní kůži okusit, jak vlastně vypadá ten časově náročný kolotoč, jehož výsledkem je pak potěšení pro návštěvníky této malé a skromné galerie, příhodně nazvané Galerie Skrytá.

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Máte – li i vy zájem prezentovat sebe a svou tvorbu na veřejnosti, využijte šance, kterou mladým a začínajícím zdarma skýtá tato Ministerstvem školství podporovaná nezisková galerie (galerieskryta@askcr.cz). Vstup pro návštěvníky je každý den od desíti do sedmnácti hodin.

A pak, že si děti nemají kde hrát.

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Foto: Magda Siroginová, Topzine.cz

Na fotky z vernisáže Pavla Ciznera se můžete podívat přímo zde!

[album:

 

Tvoříte a máte zájem publikovat, vystavovat, chlubit se, sezvat přátele na svou vlastní vernisáž, otevřít šampaňské? Jednomu z našich fotografů, Pavlu Ciznerovi, se jeho sen splnil a své fotky vystavil v Galerii Skytá v Brně. Podívejte se, jak vše probíhalo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Galerie Skrytá: Šance pro mladé