×
TOPZINE.cz

Galerie: 3D malby v písku. Jak vypadá nová odnož street artu?

Zdroj: facebook.com/3DSDart

Pláže Nového Zélandu již nelákají pouze surfaře, ale i příznivce umění. Mohou za to kresby v písku, které se dostaly do centra zájmu na začátku letošního léta. Ryté kresby působí z určitého úhlu pohledu trojrozměrným dojmem, zážitek je dále umocněn začleněním osob do kompozice.

Nápad navazuje na 3D malby na chodnících a posouvá tak streetartové umění na pomezí land artu a konceptuálního umění. Jakmile totiž moře smyje zbytky rytin v písku, zůstává pouze fotografie pořízená autorem nebo diváky.

Plážové scenérie přímo vybízejí k uměleckým počinům, proto se skupina umělců 3DSD Art rozhodla svůj nápad s 3D kresbami realizovat na plážích jednoho z ostrovů Nového Zélandu. Škála námětů byla široká, od optických klamů po ztvárnění historických monumentů. Okouzlující plážové scenérie proměnili umělci Jamie Harkins, Constanza Nightingale a David Rendu v místa s fascinujícími díly, nad jejichž provedením se tají dech. Trio umělců používalo k výrobě kreseb pouze klacek a několik druhů hrábí a hladítek. Vybraná témata měla vzdávat hold lidské existenci, oslavovat přírodu a podmořský život.

Rozlehlost pláží přináší umělcům rozměrné plátno k uměleckému vyjádření, nejsou tedy limitování prostorem. Umělci prý často pláž nacházející se mezi Mt. Maunganui a Matakana Island navštěvovali, aby své experimenty zkoušeli a postupně vypilovali k dokonalé optické iluzi.

Podle samotných umělců hrají důležitou roli přihlížející návštěvníci, kteří často bývají vyzváni, aby se do obrazu zapojili a interaktivně pomohli jeho oživení.

Více o projektu na www.facebook.com/3DSDart.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


2 Komentáře Galerie: 3D malby v písku. Jak vypadá nová odnož street artu?

  1. No tak to dalo asi hodně práce. Ale bylo by lepší to úsilí investovat do něčeho co má hodnotu. Například oprava sociálního systému.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..