Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gabry Ponte, ex-Eiffel 65, funguje jako DJ už dvacet let

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

28. 9. 2010

Gabry Ponte se věnuje muzice jako DJ od svých sedmnácti let, kdy fungoval jako takzvaný pouštěč na menší diskotéce v jeho rodném městě v Itálii.

DJ Gabry Ponte, Zdroj: gabryponte.com

DJ Gabry Ponte, Zdroj: gabryponte.com

Časem začala muzika Gabryho zajímat a bavit přece jen o něco více. Poznal spoustu lidí z hudebního showbusinessu, začal spolupracovat s firmou Blisscorporation a během osmi let vytvořil na sto nahrávek. V roce 1999 spolu s Maurem Lininem a Jeffreym Jeyem založili skupinu Eiffel 65, kterou hned v začátcích proslavili songem Blue (Da ba dee) a následně i písněmi Move Your Body či Too Much Of Heaven.

Jenže Gabry Ponte se nespokojil s rolí třetího vzadu a po necelých třech letech se začal věnovat sólovým projektům. Mnozí tvrdí, že udělal správně. V listopadu 2001 vydal první skladbu jako sólový DJ s názvem Got To Get.

Překvapení s DVJ Show

Singly jako La Danza Delle Streghe, Giulia nebo Time To Rock se staly tanečními hymnami spousty klubů a diskoték a hrají se na nejrůznějších tancovačkách a v nejrůznějších verzích dodnes.

Rodák z Turína, jenž letos oslavil už své 37. narozeniny, dokáže zremixovat snad každou skladbu, na kterou si kdo vzpomene. Mnoho fanoušků překvapil, když poprvé vyrazil na turné DVJ Show, kde nemixoval pouze hudbu, ale také video.

Na spoustě svých písní spolupracuje též s mnoha italskými umělci jako je například Miani, jejichž společný Vivi Nell’aria má i svou anglickou verzi. Dalším spolupracovníkem Ponteho byl i Little Toni.

Dokonce i italská fotbalová reprezentace si Gabry Ponteho oblíbila. Možná i proto, že pro ni tento sympatický DJ mixnul známý song od Eurythmics. Pojmenoval ho výstižně, We Are The Champions.

Skladba se stala prakticky italskou národní hymnou poté, co Itálie roku 2006 vyhrála světový šampionát v kopané.

Videoklipy Gabry Ponteho jsou vyhledávané a oblíbené

Po roční přestávce nyní vydává zremizovanou operní skladbu La Liberta a další CD a spolupracuje s tamní rozhlasovou stanicí, kde živě mixuje nejrůznější hity.

Videoklipy DJe Gabry Ponteho jsou také velmi žádaným zbožím nejen v italských hudebních televizních stanicích ale také ve světě internetu. Dobře známé video s transformací automobilu v kombinaci se snídaňovým transformerem je stále velmi vyhledávanou záležitostí.

Gabry Ponte dokonce už několikrát navštívil ČR, kde hrál v několika klubech. Některé trochu mrzí, že na našem území prozatím nepředvedl svou DVJ Show, se kterou byl od naší republiky nejblíže v Rakousku.

Ale není všem dnům konec. DJ Garby Ponte řádí se svojí muzikou i nadále, a tak nezbývá než věřit a doufat, že jej brzy znovu pohostí některý z českých klubů či diskoték. A třeba i s DVJ Show.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gabry Ponte, ex-Eiffel 65, funguje jako DJ už dvacet let