Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Gabriella Cilmi: mladá a krásná hudební hvězda vychází

Redakce

Redakce

25. 1. 2011

FOTO: Gabriella CilmiKritici ji přirovnávají k Anastacie či Amy Winehouse, ale nejde rozhodně o nějakou chabou kopii. Gabriella Cilmi je totiž originální, nová, neokoukaná a má opravdu krásný hlas. 

FOTO: Gabriella Cilmi

Stále ještě náctiletá Gabriella, Zdroj: oficiální stránky zpěvačky

Svoji debutovou desku vydala v pouhých sedmnácti letech a hned slavila úspěch. Pojďme se s ní seznámit blíže.

Zpěvačka Gabriella Cilmi, celým jménem Gabriella Lucia Cilmi se narodila se 10. října 1991 v Austrálii. Žije s rodiči a bratrem v Dandenongu, což je předměstí Melbourne, kvůli kariéře ale často pobývá v Londýně a dívčí školu Sacred Heart Girl’s College, kterou navštěvovala, studuje dálkově.

I přes svůj nízký věk se již stihla proslavit jak ve své rodné Austrálii, tak v Evropě a ve Spojených Státech. Jen singlu Sweet About Me se po celém světě prodaly více než dva miliony kopií.

Tato píseň dosáhla sedmnáctého místa v irské a šestého místa v britské tabulce nejprodávanějších singlů, v Austrálii se dokonce dobila vrchol hitparády. Není tedy divu, že za ni Gabriella v roce 2008 obdržela cenu ARIA (Australian Record Industry Association) v kategorii Nejprodávanější singl a Singl roku. Kromě těchto dvou získala ještě další čtyři ceny, mimo jiné v kategorii Nejlepší zpěvačka a Nejlepší popové album. Tohoto ocenění se jí dostalo za album Lessons To Be Learned, které vyšlo v březnu 2008.

Začínala na Stounech

Gabriella měla ráda hudbu odmalička, zřejmě za to částečně může i její italský původ. V raném mládí prý poslouchala Ninu Simone, Janis Joplin, Suzi Quatro, The Sweet, Jet a Led Zeppelin, také zpívala s kapelou Foucalt, jež reprodukovala hity právě těchto interpretů.

Později se seznámila s textaři a producenty Barbarou a Adrianem Hannanovými, se kterými nahrála první vlastní písně. V roce 2004 zaujala Michaela Parisiho, manažera nahrávací společnosti Warner Music, když na festivalu Lygon Street Festa v Melbourne předvedla píseň Jumpin‘ Jack Flash od Rolling Stones. Parisimu se zalíbila, a tím začala Gabriellina slibná kariéra.

Ve třinácti letech odešla z předměstí Melbourne do světa, zkoušela pracovat v USA i ve Velké Británii a dostala nabídky od čtyř nahrávacích společností, z nichž si nakonec vybrala Islands Records UK. S nimi podepsala smlouvu na již zmiňované debutové album Lessons To Be Learned.

Ceny i turné

V roce 2008 byla Gabriella také nominována na cenu Brit Award, Q, MTV Europe a Echo a přesně od této doby jezdí jedno turné za druhým. Za zmínku stojí to s kapelou Nouvelle Vague v únoru 2008 a s Sugababes, které se konalo od března do května téhož roku. Dalšími Gabriellinými spoluhráči se stali např. James Blunt, R.E.M. a Kaiser Chiefs. Loni si na Labyrinth Tour 2010 vybrala Leonu Lewis.

Další deska s názvem Ten byla vydána v březnu 2010 a pilotní singl On Mission byl opět úspěšný, vyšvihl se na deváté místo v britské hitparádě. A jelikož Gabriella pracuje na dalším albu, které by mělo být uvedeno na trh letos, přejme jí, aby se jí obdobně vedlo i nadále.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gabriella Cilmi: mladá a krásná hudební hvězda vychází