Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Gábina Páralová: Zlaté české ručičky

Redakce

Redakce

3. 6. 2010

Návrhářka Gábina Páralová žije a tvoří v Brně, kde má i svůj salón a pravidelně tu pořádá přehlídky. Její modely jsou neotřelé a extravagantní ale zároveň stále dobře nositelné. Dříve byla považovaná spíše za návrhářku pro mladé, ale už dávno má klientelu napříč celým věkovým spektrem, a mezi její klientky patří například i Táňa Vilhelmová.

zdroj: gabinaparalova.cz

Gábina Páralová začínala navrhovat pro své kamarádky a známé, které se chtěly oblékat jinak. Širší veřejnosti se představila první přehlídkou pořádanou v roce 1994 v brněnském divadle Husa na provázku. Šlo o spojení módní show s divadlem a živou hudbou. Svůj první obchod otevřela o dva roky později ve Spodním traktu, což je místo brněnského undergroundu. Oslovovala tehdy hlavně mladé slečny, které se nebály vybočit z davu neobvyklým modelem. A naplno se vrhla na vytváření vlastní značky.

S pozdějším přesunutím salónu do Solniční ulice v centru Brna se rozšiřuje její klientela o české celebrity. Mezi prvními, které ji oslovily, byla například Lada Jelínková, která chtěla šaty na premiéru filmu Hanele. V nedávné době navrhovala Gábina Páralová šaty Kláře Melíškové k významné události – předávání Českých lvů. A její stálou klientkou je Táňa Vilhelmová. V dohledné době by si, podle svých slov, ráda otevřela salón v Praze.

zdroj: gabinaparalova.cz

Její tvorba zahrnuje oblečení pro běžné nošení, především šaty a kabáty. Navrhuje ale i společenské šaty a šaty svatební. A ráda pracuje s pleteninou. Klientky si mohou vybírat z aktuálních katalogů a kolekcí, ale zároveň se mohou s návrhářkou domluvit individuálně na modelu podle svých představ. Takovýto model spojí jak tvůrčí záměry Gábiny Páralové, tak klientčiny požadavky.

zdroj: gabinaparalova.cz

Prozatím poslední přehlídka – fashion show – Gábiny Páralové proběhla v listopadu loňského roku v brněnském Semilasse, kde bylo představeno šest kolekcí. Torze byla kolekce v černobílých barvách, hojně využívala tyl a jejím pojícím prvkem byl průstřih ve tvaru kolečka, umístěn na různých částech modelů. Řada malých černých šatů, velice originálních střihů, byla inspirovaná filmy Davida Lynche a nesla název Lost Highway.

Kolekce Wave patřila pleteninám, ty měly výrazné límce, volánky, rozšiřující se střihy a zipy. Laděné byly v tlumených barvách: žlutá, hnědá, tmavě khaki, béžová. Modely z Punk kolekce byly plné hravosti, šedé a červené kárované látky, krajky, cvočků, flitrů, zipů a kupodivu i květinového vzoru. Kolekce Konduktor spojovala ostře žlutou barvu s šedou až stříbrnou a měla velice zajímavé střihy.

Na závěr byla českou návrhářkou předvedena kolekce čistě společenských šatů, rozmanitých střihů, materiálů i barev. Přehlídku, nebo řekněme spíše show, doplnily i živé hudební vstupy.

zdroj: gabinaparalova.cz

Fashion Show 2010 v Praze

Nejbližší plánovaná přehlídka proběhne 23. června 2010, tentokrát v pražském divadle Ponec. Představeny budou naprosto nové modely pro nadcházející sezónu – kolekce Aviatik. Rozhodně toho bude hodně k pokoukání a obdivování, tak si to nenechte ujít!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Gábina Páralová: Zlaté české ručičky