Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Futuristický park plovoucí na vodě možná postaví v New Yorku

Redakce

Redakce

4. 2. 2012

Nadčasová myšlenka či běžný park v centru města? Podívejte se s námi na projekt GRO Architrects, který přináší jiný pohled na zeleň a veřejný prostor ve městě a zároveň začleňuje výrobu zelené energie.

FOTO: Futuristický plovoucí park

Futuristický plovoucí park

V současné době mnohá města bojují s nedostatkem zeleně a řeší otázky, jak svým obyvatelům zajistit komfortní prostředí vhodné pro sport a výchovu jejich dětí. Tento problém, mnohdy neřešitelný vzhledem k zastavěnosti center měst a tlaku developerů na zástavbu každého volného prostranství v lukrativních částech města, řeší zajímavým způsobem skupina GRO Architects.

Architekti přicházejí se zajímavým nápadem vytvořit park na vodní hladině, který v organismu města rozšiřuje nabídku veřejného prostoru o zeleň, která je sice v uzavřených prostorech, ale přesto dokáže být velice příjemná a vytváří trochu jiné prostředí, než jsme zvyklí a možná tím pádem pro mnohé z nás i více lákavé.

The YouTube ID of NXgHk5U9Xy4&feature=player_embedded#! is invalid.

Podnětné je i technické řešení, kdy se návrh opírá o využití zelené energie z vln. A zároveň ho využívá v architektonickém pojetí formy, kdy technicistní vzhled podpořený funkčním systémem turbín dodává dojem jisté nadčasovosti. Nabízí se dokonce otázka, zda námět nečerpá inspiraci z chodících měst ze šedesátých let a nepřevádí tuto myšlenku pouze do formy veřejného prostoru volně plujícího na vodní hladině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Futuristický park plovoucí na vodě možná postaví v New Yorku