Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Frýdek-Místek žil Sweetsen festem

Redakce

Redakce

4. 7. 2010

FOTO: Tomáš Kočko na Sweetsen festu 2010 ve Frýdku-MístkuVe Frýdku-Místku se v pátek 2. a v sobotu 3. července konal sedmý ročník Sweetsen festu, na který dorazily tisíce fanoušků, jež nalákal program na třech scénách, kde se představilo více než 50 hudebních a divadelních formací frýdecko-místecké scény. Vstup na akci byl zdarma.

FOTO: Tomáš Kočko na Sweetsen festu 2010 ve Frýdku-Místku

Jedním z hlavních hostů festivalu byl písničkář Tomáš Kočko, Foto: Josef Horák

„Po oba dny zaplavovaly všechny tři festivalové scény tisíce spokojených diváků. Podle odhadů se do rozšířeného areálu přišlo podívat více diváků než v loňském roce,“ uvedl pro Topzine.cz za pořadatele Petr Korč.

Sweetsen fest vzešel z pravidelných koncertů frýdecko-místeckých kapel v zahradě Národního domu s názvem ÚPLNĚK V ZAHRADĚ. Letos se odehrával na ploše stadionu a v přilehlých prostorách TJ Slezan, kde se představily hudební formace všech žánrů; od hip hopu přes r’n’b a house až po funky. Z divadelních těles se předvedl kupříkladu divadelní soubor SERUM, 21 gramů nebo Jakub Tichý.

Akce, která je pro frýdecko-místeckou komunitu stěžejní, poskytla prostor nejen k vystoupením, projekcím nebo vzniku hudebních klipů, ale i k prezentaci činnosti neziskových a humanitárních organizací z Frýdku-Místku.

FOTO: Atmosféra na Sweetsen festu 2010 ve Frýdku-Místku

Foto: Josef Horák

„V letošním roce se představily veřejnosti společnosti Podané ruce a ADRA. V pátek 2. července pak proběhla sbírka pro dobrovolnické centrum společnosti ADRA a symbolický šek s celou vybranou částkou 22 030 korun byl předán jeho zástupcům na podporu dobrovolnictví ještě během pátečního večera na hlavním pódiu festivalu,“ dodal Korč.

Návštěvníci se mohou stejně jako loni těšit na vydání kompilačního CD Sweetsen fest sampler, na kterém se představí frýdecko-místečtí hudebníci.

V dalších letech chtějí organizátoři festival rozšířit a zatraktivnit program. Propojení akce s neziskovým sektorem si chválí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frýdek-Místek žil Sweetsen festem