Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

From Our Hands předvádí své hudební hříchy

Radek Kolínský

Radek Kolínský

5. 2. 2011

Usedám do svého vínového křesla, přemítám, jaký jsem měl dnešní den a při obědvání tataráku si pouštím nové album From Our Hands. Nová deska se jmenuje Sinners a vyšla v prosinci loňského roku. Křest novinky proběhl v bratislavském klubu Randal.

Dříve jsme toto seskupení mohli znát jako Trans Panama. Nyní na pódiích válí jako From Our Hands ve čtyřčlenném složení. Matej Hoťka jako zpěvák a kytarista (původem ze slovenských Hex), baskytaristou je Richard Klimo (ex Lastheroes), druhou kytaru obstarává Matej Turcer a bubeníkem je Miro Šimonič.

Již od debutu Buildings Fall se jim velmi dobře daří skloubit hardcorový sound 80. let s melodickým punkrockem. Obráží už nejen Slovensko, Českou republiku, ale také Rakousko nebo například Polsko. Za jejich velké úspěchy by se daly považovat role předkapel SUM 41, nebo August Burns Red či From Autumn To Ashes. Zrovna tak se ukázali v dosti dobrém světle na koncertě Iného Kafe. Jako hosté se vždy osvědčili a byli přijímáni s velmi kladnou kritikou.

Stejně jako u prvotiny, tak ani zde se víceméně nekoná žádná změna. Ovšem v dobrém slova smyslu. Ba co víc – v tom nejlepším. I tady nalezneme silné melodie, chytlavé refrény, lehká hravost a pořádná dravost. Dalo by se to přirovnat k tomu bifteku, který při poslechu a psaní přikusuji. Je to zkrátka chutné, dobře stravitelné a po prvním soustu rozhodně nemáte dost. Dohromady se můžeme těšit na jedenáctistopou smršť. Ta dokáže na zadek posadit tak rychle, že si člověk neuvědomí, jak je to dlouho, co ho to dostalo. Pro mě osobně se stali velmi oblíbenými například Bad To The Bone, The Devil nebo třeba Eye For An Eye.

Jak je již u From Our Hands zvykem, nemusíte zde hledat jinak než anglicky zpívanou písničku. Je na vás, jestli to hodnotíte pozitivně, nebo naopak. Já u této kapely přijímám angličtinu s velkým optimismem a úsměvem na rtech.

Ačkoli placka Sinners vyšla téměř na konci roku, dle mého osobního názoru bych ji ohodnotil jako jednu z nejlepších loňska. Tihle týpci v sobě mají ve své tvorbě skvělé nápady. A vhodně vědí, kam a jak s nimi naložit. Myslím, že pokud si zachovají svůj potenciál, můžeme se u nich těšit na další a další kvalitní alba.

From Our Hands – Sinners

Vydáno: 12/2010

Skladby: Someone Like Me, Bad To the Bone, Eye for an Eye, On the Ground, The Devil, The Razor, The Noise, Sinners, Changes, Till We Die

Vydalo: X – Production

Celkový čas: 34:02

Hodnocení: 4*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

From Our Hands předvádí své hudební hříchy