Menu
TOPZINE.cz
Sport

Frisbeer Cup 2011: Největší halový světový turnaj ve freestyle frisbee prohřál vršovickou halu

Martin Slabý

Martin Slabý

1. 3. 2011

Halu pražské Slavie ve Vršovicích ovládli o uplynulém víkendu vyznavači frisbee. Největší halový turnaj na světě ve freestyle frisbee, v jehož rámci se konalo i mistrovství České republiky, splnil očekávání. Diváci viděli úchvatná představení v podání hráčů z Itálie, Německa, Švédska a dalších zemí, mezi kterými se neztratili ani domácí borci.

Frisbeer Cup 2011

Vítězové v kategorii trojic – Antonio Cusmá, Clay Collerá a Manuel Cesari Foto: Jan Kačaba, Topzine.cz

Po kvalifikacích, které byly na programu už od pátku, se v nedělním hlavním programu turnaje Frisbeer Cup 2011 představili slušně zaplněné vršovické hale nejlepší soutěžící ve třech kategoriích: Open Pairs, Mixed Pairs a Co – Op. Porotě, která hodnotila umělecký dojem, provedení a obtížnost, se nejprve postupně předvedly čtyři smíšené páry, které měly na své hudbou doprovázené představení vždy čtyři minuty. Všechny dvojice ukázaly působivé kousky, ale vyhrát mohla jenom jedna. Vítězi se nakonec stali italští mistři světa Fabio Sanna a Eleonora Imazio.

Mixed Pairs

1. Eleonora Imazio, Fabio Sanna

2. Bianca Strunz, Tommy Leitner

3. Ilka Simon, Balu Major

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/frisbee/]

Pořadatelé soutěžního víkendu připravili i bohatý doprovodný program mezi jednotlivými kategoriemi. Hned v první volné chvilce se na parketách haly v Edenu představil několikanásobný mistr světa ve footbagu Václav Klouda, který ukázal, že s míčkem nevelkých rozměrů dokáže opravdu velké kousky.

Ve finále dvojic, které následovalo posléze, měla zastoupení i Česká republika. Celkové čtvrté místo stačilo dvojici Jakub Hošek – Jakub Koštel na zisk titulu mistrů republiky. Největší dojem ale na porotu udělalo italsko-švédské duo Fabio Sanna – Andreas Jaderyd.

Open Pairs

1. Fabio Sanna, Andreas Jaderyd

2. Gery Nemeth, Balu Major

3. Manuel Cesari, Clay Collerá

Diváky v mírně prochladlé vršovické hale pak rozehřála exhibice s fotbalovým míčem a hlavně následná soutěž o láhev sektu. V ní se létajících disků zmocnili nejmenší diváci, aby pro své rodiče vyhráli něco na zapití povedeného víkendu. Jelikož byli všichni tři soutěžící stejně úspěšní, když se do připraveného koše trefili vždy jednou, byly nakonec rozděleny láhve hned tři. Kdo se neúčastnil soutěže, mohl si do stánku odskočit pro něco na zub, případně začít svou novou kariéru zakoupením disku frisbee a dalších suvenýrů.

Poslední kategorií, jejíž finále přišlo na řadu, byla soutěž trojic, tzv. Co – Op. V ní se postupně na hrací ploše představilo šest týmů, které tentokrát na svou prezentaci měly po pěti minutách. Stejně jako ve finále dvojic i mezi trojicemi obsadil český tým ve složení Jakub Koštel – Jiří Weiss – Jan Zahradníček čtvrté místo a připsal si titul mistrů republiky. Cenu pro nejlepší trio si z Prahy odvezli Antonio Cusmá, Clay Collerá a Manuel Cesari.

Co – Op

1. Antonio Cusmá, Clay Collerá, Manuel Cesari

2. Gery Nemeth, Balu Major, Tommy Leitner

3. Ryan Young, Darryl Allen, Steven Hays

Po slavnostním vyhlášení, doprovázeném známými tóny písní skupiny Queen, došlo na slavnostní fotografování všech zúčastněných a pak už se všichni pomalu rozprchli do svých domovů. Diváci spěchali sdělovat své dojmy z turnaje, soutěžící trénovat na další závody a pořadatelé připravovat další ročník s názvem Frisbeer Cup 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frisbeer Cup 2011: Největší halový světový turnaj ve freestyle frisbee prohřál vršovickou halu