Menu
TOPZINE.cz
Sport

Frisbeer Cup 2011: MČR ve freestyle frisbee na konci února v Praze

Martin Slabý

Martin Slabý

27. 1. 2011

O frisbee jsme se na našich stránkách již zmínili. Pokud vás tento sport zaujal, neměli byste zmeškat následující akci. O víkendu 25. – 27. února se totiž v hlavní hale atletického areálu SK Slavia Praha ve Vršovicích uskuteční Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee – Frisbeer Cup 2011.

frisbee

Na konci února se v Praze uskuteční MČR ve freestyle frisbee Zdroj: frisbeer.cz

Turnaj Frisbeer Cup 2011 má charakter czech open, registrace je tedy otevřena i hráčům ze zahraničí. Ti svoji příležitost ukázat se v Praze beze zbytku využívají, organizátoři očekávají přibližně sedm desítek hráčů z Evropy i ze zámoří. Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie a Německo, přijedou ale také hvězdy z USA. Českou republiku bude reprezentovat cca 15 hráčů, kteří čekají na masivní podporu domácích fanoušků.

O co vlastně běží? Freestyle frisbee je na pohled nejatraktivnější hrou s létajícím talířem. Jeho základem jsou nejrůznější triky s rotujícím diskem. Dovoleno je vše, je to přece freestyle. Hráči si disk posílají rolováním přes záda, kopem šajtlí jako Rosický nebo parádním banánem do větru. Triky zakončují efektním chycením, nejlépe po otočce o 720o a výskoku metr a půl nad zem. Rozhoduje originalita, kreativita, technická zručnost i fyzická náročnost předvedených triků. Soutěží se ve dvojicích nebo trojicích.

Týmy předvádí svoji show v časovém limitu čtyř minut v případě párů nebo pěti minut u trojic. O výsledku rozhoduje devítičlenná porota, která musí posoudit tři kategorie. V obtížnosti se hodnotí technika a fyzická náročnost nezbytná pro zvládnutí triku. Druhou kategorií je provedení, ve kterém je důležitá čistota hry, každá chyba je penalizována snížením celkového skóre. Trojici doplňuje umělecký dojem, kde je zahrnuto hodnocení souhry týmu při provádění triků, originality, kreativity i celkového dojmu z předvedené show.

Frisbeer Cup patří mezi přední světové turnaje. Ročník 2010 se stal největším halovým turnajem ve freestyle frisbee na světě a tento status si bezpochyby udrží i ročník nadcházející. O významu turnaje vypovídá i fakt, že se jej účastní kompletní špička freestylerů z žebříčku FPA (Freestyle Players Asociation). V roce 2010 přijelo sedm hráčů z první světové desítky a obdobně kvalitní obsazení bude mít i ročník 2011. Finále proběhne v neděli 27. února od 13:00 do 16:00.

Volejbalová hala ve Vršovicích má tribunu a zázemí pro 1200 diváků, místa je tedy dost pro všechny zájemce o tuto jedinečnou show. Pro všechny návštěvníky bude připravený bohatý doprovodný program, nudit se rozhodně nikdo nebude. Každý si bude moct vyzkoušet různé hry s frisbee, soutěžit o zajímavé ceny nebo se podívat na exhibice dalších špičkových českých sportovců, jakými jsou např. sedminásobný mistr světa ve footbagu Václav Klouda, přední český hráč freestyle fotbalu a účastník Red Bull Challenge v Kapském městě Marek Musílek nebo mistr Evropy v Yo –Yo Václav Kroutil. O pohodlí diváků a pohodovou atmosféru se postará i freestyle bar a relax zóna přímo u hrací plochy. Vstup na akci je zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frisbeer Cup 2011: MČR ve freestyle frisbee na konci února v Praze