Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Freezing Prague 2011: Praha letos zamrzne na hlavním nádraží

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

13. 12. 2011

Freezing je akce, jejíž účastníci se přestanou v daný čas na pár minut hýbat, a vytvoří tak iluzi zamrznutí. Letos se v Praze uskuteční její druhý ročník.

FOTO: Freezing Havlíčkův Brod

Freezingy probíhají v mnoha městech ČR, Zdroj: youtube.com

První ročník akce se konal v loňském roce na Staroměstském náměstí. Navzdory velmi nízkým teplotám dorazily na místo více než dva tisíce lidí, což organizátoři považují za úspěch.

Freezing se řadí do kategorie flash mob akcí, což jsou zábavné události, při kterých se vyskytne větší množství lidí na určeném místě, a to za nějakým kokrétním společným účelem. Mezi známější české flash moby patří kromě freezingu například zombie walk nebo polštářové bitvy.

Letošní ročník se uskuteční v úterý 13. prosince. Účastníci zamrznou přesně v 18:00 a o tři minuty později se znovu dají do pohybu a rozejdou se na všechny strany. Na facebooku už účast přislíbilo téměř tři a půl tisíce lidí.

Freezing se tentokrát odehraje na pražském hlavním nádraží. Proč padla volba právě na toto místo, vysvětluje organizátor z portálu Askyou.cz: „Jednak kvůli nepředvídatelnosti počasí, ale hlavně kvůli lepšímu osvětlení a celkově lepším prostorám. Myslím, že na takovémto místě freezing vynikne vůbec nejlépe. Účastníci využijí celých prostor hlavního nádraží a efekt zamrznutí bude tak o to větší.“

Akce se může zúčastnit každý, kdo má čas a chuť. „V jednoduchosti je krása, a proto je akce tak oblíbená a úspěšná. Musíte jen dorazit ve správný čas na správné místo a na pár vteřin zamrzli v pohybu,“ uzavírá pořadatel.

Freezing Prague 2011

Kde: Hlavní nádraží, Praha
Kdy: 13. prosince, 18:00-18:03

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Freezing Prague 2011: Praha letos zamrzne na hlavním nádraží