Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Freemondays v Roxy proběhnou ve znamení kytarovek, vystoupí třeba Zander Schloss

Redakce

Redakce

20. 2. 2011

Freemondays 21. února proběhnou ve znamení čistokrevného kalifornského rock’n’rollu, streetpunku. Do Prahy přijíždí zahrát legendární komik a kytarista několika kapel Zander Schloss společně s Seanem Wheelerem, dále vystoupí Pascal Briggs & The Stokers a Rat City Riot.

Foto: Sean Wheeler & Zander Schloss

Sean Wheeler & Zander Schloss, Zdroj: Roxy Promotion

Ačkoliv Zander Schloss, ani Sean Wheeler nepůsobí na první dojem příliš vábně, mají za sebou bohatou hudební kariéru, kromě své domácí kapely Circle Jerks si Zander Schloss prošel třeba i Red Hot Chilli Peppers, Weirdos, The Hunns a spolupracoval se spoustu hudebníků z kapel zvučných jmen, například Jackem Ironsem, který hrál třeba v Red Hot Chili Peppers, nebo Pearl Jam. Spojení s Seanem Wheelerem znamená pro Schlosse návrat k American Root Music, neboli country.

Pascal Briggs je podobně zvláštní postava, jako dvojice Schloss a Wheeler, jen o generaci mladší. Po třech letech sólo kariéry si Pascal znova našel spoluhráče a postavil další kapelu, The Stokers. Když zkrížíte tři kytary s houslema a bluesovou harmonikou, nemuže z toho vzejít nic méně podivného a skvelého mix folku a power popu.

Poslední kapelou pondělního line-upu jsou Rat City Riot z kalifornského San Diega. Po dlouhohrající desce vydané u Taang a People Like You přicházejí s novou deskou Better Than Nothing u I Hate People records. Nováčkem v kapele je Kevin Grossman na kytaru, který hrál v Bonecrusher. Své fanoušky láká kapela na poctivý street rock se silnými refrény, sborovými vokály a bicími ženoucími celou kapelu vpřed.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Freemondays v Roxy proběhnou ve znamení kytarovek, vystoupí třeba Zander Schloss