Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Freaky Art: Počítejte s námi!

Redakce

Redakce

6. 4. 2010

Freaky ArtVe čtvrtek 25. února v pražském klubu Matrix pokřtila mladá kapela Freaky Art své první EP s názvem Barcelona. Při této příležitosti jsem s nimi udělala krátký rozhovor. Na otázky odpovídal především frontman Kryštof Verner, občas ho podpořil některý z dalších čtyř členů kapely.

Freaky Art, Zdroj: archiv kapely

Freaky Art, Zdroj: archiv kapely

Jak byste se představili lidem, kteří vás zatím neznají? Povězte něco o vás, něco z historie kapely.
Takže my jsme kapela Freaky Art, jsme z Prahy, hrajeme pop-roll a dohromady fungujeme už pět nebo šest let. Za dobu našeho trvání jsme jednou změnili sestavu, teď už asi rok hrajeme takto. S novou sestavou jsme kompletně změnili i celý playlist. Dneska večer jsme pokřtili naše nové EP, které je vlastně vyvrcholením jednoho období kapely. Je na něm pět písniček, to je vlastně náš nový playlist a momentálně pracujeme na dalších písničkách.

Takže nové EP je vlastně nový start, chcete úplně předělat svou tvorbu?
No rozhodli jsme se, že zaprvé přejdeme z češtiny do angličtiny, což je pro některé naše fanoušky docela kontroverzní krok – někomu to vadí, někomu ne. Ale my jsme se tak rozhodli a udělali jsme kompletně nový playlist. V podstatě ze starých písniček hrajeme jenom občas Pana X, jinak nic.

Freaky Art, Foto: Kateřina Suchánková, Topzine.cz

Freaky Art, Foto: Kateřina Suchánková, Topzine.cz

Co můžete říct k EP Barcelona, je zde skryto nějaké poselství…?
No poselství je hluboký (smích).
Já bych řekl, že poselství je obsaženo v písni Barcelona, podle které se jmenuje celé EP, je to vlastně klíčová písnička. V té si to musejí fanoušci najít sami. Je super, že je ta písnička tak různorodá, že si tam každý najde něco jiného.

Kde rádi hrajete, jaký je váš oblíbený klub?
No já nevím, na každém je něco dobrého a něco špatného. Třeba XT3 je dobrý, je tam příjemná atmosféra, ale zase malé podium. Kubovi je to jedno, ten má za bicíma pořád stejně místa (smích). Ale jo, xtéčko je dobrý.

Chcete něco vzkázat fanouškům?
Počítejte s námi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Freaky Art: Počítejte s námi!