Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Frankfurtský veletrh klepe na dveře, letos již po dvaašedesáté

Redakce

Redakce

5. 10. 2010

FOTO: Svět knihyVe dnech 6. – 10. října proběhne ve Frankfurtu nad Mohanem již 62. ročník Frankfurtského knižního veletrhu. Tentokrát je čestným hostem Argentina. Máte-li v plánu veletrh navštívit, zajisté si nenechte ujít Českou národní expozici, rozkládající se na ploše 120 m², v jejíž komerční části se letos prezentuje 24 nakladatelů.

FOTO: Svět knihy

Knižní veletrh Svět knihy v Praze, Zdroj: sckn.cz

Návštěvníci českého stánku se mohou těšit hned na několik výstav. Nejkrásnější české knihy roku 2009 vystavují polygraficky nejzdařilejší tituly českých nakladatelů,Zlatá stuha 2009 představuje nominované a oceněné knihy a ilustrace knih pro děti a mládež. Výstava Současná česká poezie a próza je kolekcí aktuálně vydaných děl, Překlady české literatury je pak expozice prezentující překlady tvorby českých autorů vydaných v zahraničí.

Peníze od Hitlera ve Frankfurtu

U stánku Literární ceny udělené v roce 2009 a 2010 je k vidění přehled udílených literárních cen v České republice a výstava oceněných knih. Zvláštní pozornost je na expozici věnována také českému komiksu, který se nachází jak na českém stánku, tak ve speciálním komiksovém pavilonu. Ve čtvrtek 7. října se mohou návštěvníci navíc ještě těšit na autorské čtení Radky Denemarkové z jejího románu Peníze od Hitlera.

Českou účast na Frankfurtském knižním veletrhu organizuje Ministerstvo kultury ČR. Produkci akce zajišťuje Svět knihy, s.r.o. a společnost Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Frankfurtský veletrh klepe na dveře, letos již po dvaašedesáté