Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Francouzský designér navrhl levitující stůl. Navíc politý krví

Redakce

Redakce

21. 3. 2012

Francouzský designér John Nouanesing je autorem netradičního stolu, který působí dojmem, jako by byl levitoval ve vzduchu. Odvážili byste se odložit si na něj svůj hrneček s kávou?

OBR: Paint or Die but Love me

Stůl působí dojmem, jako by byl neustále v pohybu. Zdroj: johnnouanesing.fr

Na první pohled je divákovi jasné, že tento netradiční červený předmět představuje stůl. Jasně rozpoznatelná je z něj však jenom deska, která jako by byla politá a tekutina z ní stékala v různě velkých kapkách. Plocha tak vypadá, jako by tála a byla značně nestabilní. Ve skutečnosti však některé z  kapek sahají až na zem a důmyslně tak maskují to, že jde o nepravidelně rozmístěné nohy stolu.

Záleží už na každém, co si představí pod „materiálem“, z něhož je stůl vytvořený. Někteří v něm vidí červenou barvu a stůl považují za dokonalou součást bytu umělce, jiní tvrdí, že jde o krev a stůl patří spíš do hororů. S oběma variantami počítá jeho mladý autor, který pro něj vybral trefný název Paint or Die but Love me.

OBR: Paint or Die but Love me

Nohy stolu se důmyslně ztrácí mezi kapkami.

Pokud jste se do designového stolku skutečně zamilovali, jak požaduje jeho název, a plánujete jeho zakoupení, budete se muset obrnit trpělivostí. Přestože jde o originální kus nábytku, který by kupce jistě snadno našel, jde prozatím jen o návrh a stůl se prozatím nevyrábí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Francouzský designér navrhl levitující stůl. Navíc politý krví