Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Fototapeta les: Vykouzlete si v interiéru příjemné přírodní prostředí

Komerční sdělení

Komerční sdělení

13. 12. 2017

Slovo les je pro mnohé z nás maximálně inspirativní. Příroda si dokáže vymyslet spousty zajímavých tvarů. V lese je lze najít prakticky všechny. Ve většině z nás spousty stromů v kombinaci s různými rostlinami vyvolávají pocit nespoutanosti, přirozenosti a čistého vzduchu. Mít doma fototapetu, která dokáže zdůraznit právě krásy ryzí přírody, rozhodně stojí za to. Fototapeta les je k dispozici ve spoustě variací a do různých místností. Jakou si pořídíte, záleží na tom, co aktuálně potřebujete a ve kterém pokoji potřebujete vykouzlit svůj vlastní kousek přírody. Podívejme se tedy podrobněji, jaké fototapety na zeď les existují a do jakých místností se dokonale hodí.

Les ve sněhu

Zima je ročním obdobím, kterého se na jednu stranu vcelku obáváme, ale na stranu druhou se na ni těšíme. Sněhem pokrytý les může vypadat moc hezky. Čistý bílý sníh v kombinaci s dalšími přírodními barvami stromů a okolím se může dokonale vyjímat. Fototapety se zimní tematikou mohou působit ve vyhřátém interiéru kontrastně a člověk si moc rád přihodí do kamen nebo krbu nějaké to polínko, aby se pořádně ohřál. Jinak vypadají moc hezky i vrcholky hor, které jsou částečně pokryté sněhem. Variace kamene a právě zmrzlého sněhu a ledu rozhodně stojí za to. Fototapety na zeď les v zimním období stojí za vyzkoušení a své místo si najdou především v obývacích pokojích.

Kouzelný podzim

Když se příroda chystá na zimu, dokáže se proměnit do neskutečně velkého množství nejrůznějších podob. Tolik barev by ani malíř nedokázal vykouzlit na svém plátně. Především listnaté podzimní lesy jsou fascinující. Klasická zelená se postupně proměňuje v zajímavých odstínech až po jiné barvy, z nichž lze jmenovat třeba žlutou, červenou anebo oranžovou. Usychající listí je samozřejmě hnědé. Tato barva se možná zdá poněkud méně živá, nicméně v kombinaci se zmiňovanými ostrými odstíny pastelového charakteru vypadá také moc hezky. Fototapeta podzimní les je zkrátka velmi pestrá a oblíbit si ji není nijak výrazně náročné. Když se navíc vezme ještě snímek, na němž jsou zvýrazněné některé typické rysy typu lesních cest, můžete získat velmi neotřelý pohled.

Fototapeta

Hra s počasím

V přírodě se podobně jako i na jiných místech setkáme se zajímavými úkazy počasí. Venku může být prakticky jakkoli a les bude vypadat moc hezky. Samozřejmě asi nejkrásnější snímky přináší slunečné počasí, když paprsky postupně prostupují i vcelku hustým porostem. Pokud se navíc zkombinuje sluneční svit s kapkami vody, vzniká neskutečně zajímavý kontrast, jehož přítomnost v obývacím pokoji, chodbě anebo jiné místnosti se jistě bude hodit. Máte raději tajemnější prostředí? Pak není nejmenší problém pořídit si variace s mlhou. Ta dokáže v přírodě doslova divy. Pokud se kombinuje sytá bílá barva mlhy s podzimními lesy, celek vypadá mysticky. Moderní fototapeta podzimní les takovéto variace dokáže nabídnout a krásu si najdete v sebemenším detailu. Někdy samozřejmě inverze přicházejí pouze do nižších poloh a v těch vyšších panuje slunečné počasí. Pokud se takový snímek zachytí, může být maximálně inspirující. Naleznete si v něm zalíbení kdykoli v průběhu roku.

Fototapeta

myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/priroda/les/

Vody, mosty, polní cesty

Máte pocit, že přírodu představují pouze lesy ve standardní podobě? Tak to jste do značné míry na omylu. K lesům patří i mnohé ostatní výjevy. Fototapeta les se může vyznačovat třeba přítomností vody, a to v mnoha různých formách. Klasikou jsou především různé řeky, říčky a prameny. Pokud si vezmeme vzájemné působení právě vody i kamenů a zeleného lesa, vychází nám scenérie, jež rozhodně nikoho nudit nebude. Zajímavé jsou i pohledy na jezera a větší vodní plochy. Osvícení hladiny sluncem může být kouzelné. Pocity dálek a nepoznaných koutů světa v nás dokážou vyvolat lesní cesty, jejichž pokračování je v podstatě nekonečné. Často je protínají mosty. Pohled na některý z nich obklopený mechem, travinami a jinými součástmi divoké přírody se rozhodně nikdy neomrzí a bude vás dokonale bavit i na fototapetě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Fototapeta les: Vykouzlete si v interiéru příjemné přírodní prostředí