Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Fotografická soutěž hledá lovce stylu. Jsi to ty?

Anna Talašová

Anna Talašová

2. 7. 2011

Rád fotíš, vnímáš lidi o kolo sebe, máš oko na styl a chceš vyhrát ceny v hodnotě 130 000 korun? Pak vezmi foťák a vydej se ven lovit lidi, kteří rozbíjí nudu v ulicích měst.

FOTO: Scott Schuman, The Sartorialist

Scott Schuman a jeho slavný The Sartorialist, Zdroj: youtube.com

Ojedinělý projekt v podobě fotografické soutěže připravil na léto módní portál Czech Original Fashion. V tříměsíčním klání vybere odborná porota, v jejímž čele zasedne fotograf Tomáš Třeštík, a následně i veřejnost nejlepší lovce stylu, tedy fotografy, kteří dokážou nejzajímavěji zachytit módu v ulicích měst.

Chceme objevit talent

„CzechOriginalFashion.cz je pro lidi a o lidech, které baví móda a berou ji jako způsob svého sebevyjádření. Ulice a její styl je pro ně jedním z hlavních zdrojů inspirace a jako takový má dnes obrovský význam i pro módní návrháře a hledače trendů,“ říká Lucie Pavlásková z portálu CzechOriginalFashion.cz, který spolu se značkou BU2R za projektem stojí.

„Venku funguje řada blogů, na kterých profesionální i amatérští fotografové zveřejňují snímky stylových lidí pořízené v ulicích světových metropolí a na různých módních a kulturních akcích. A my jsme se rozhodli, že i v Čechách zkusíme najít fotografy, kteří mají oko na styl, dovedou na ulici najít zajímavé a stylové lidi, dobře je vyfotit a ukázat tak, že český street style je srovnatelný s tím, který obdivujeme v zahraničí. S velkým očekáváním se těšíme na fotky, které lidé do soutěže přihlásí, a tajně doufáme, že mezi jejich autory objevíme stejné talenty, jakými jsou například Scott Schuman nebo Yvan Rodic,“ prozrazuje Lucie Pavlásková o vzniku a záměru projektu.

FOTO: Modely z Chictopia.com

Zúroči svůj talent!, Zdroj: Chictopia.com

Kritéria, podle kterých bude porota finalisty hodnotit, zahrnují styl, jakým fotograf fotí, a taky to, jak vidí ulici a zda je na ní schopen najít zajímavě oblečené lidi. Více informací o tom, jak soutěž probíhá, a návod, jak se přihlásit, najdete na lovecstylu.cz.

A co za to? Výhra pro nejšikovnější street style fotografy je více než lákává! Tři z nich, kteří ve veřejném hlasování získají nejvíce hlasů, obdrží hotovost 10 000 korun a absolutní vítěz pak ještě pracovní kontrakt na focení Czech Original Fashion v hodnotě 50 000 korun. Navíc bude v průběhu soutěže každých čtrnáct dnů odměněn jeden fotograf, který nejvíc zaujme porotu. Získá zpáteční letenku pro dva do některé z evropských metropolí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotografická soutěž hledá lovce stylu. Jsi to ty?