Sport

Fotogalerie: Víkend šampionů ovládli fotbalisté Liberce

Martin Slabý

9. 1. 2011

Pátý ročník tradičního zimního halového turnaje Víkend šampionů vyhráli v O2 Aréně fotbalisté Slovanu Liberec. Ve finále zdolali Spartu 6:3. Loňský vítěz Slovan Bratislava obsadil třetí místo. Slavia sice porazila ve skupině svého letenského rivala, nakonec však na turnaji skončila poslední.

Víkend šampionů

Pátý ročník Víkendu šampionů ovládl Liberec, který ve finále porazil Spartu 6:3 Foto: Vojta Herout

Turnaj otevřel souboj mezi pražskými Bohemians, kteří zde dokázali už dvakrát vyhrát, a Žilinou. V její bráně se vyznamenal gólman Dúbravka, který Pražanům zneškodnil dvě penalty. I díky němu Žilina zvítězila 4:2. Fotbalisté Bohemians nakonec skončili ve skupině bez bodu, když ve svém druhém zápase podlehli bratislavskému Slovanu 1:5. Duel obou slovenských týmů vyhráli hráči Slovanu 5:2.

Skupina B

Liberec – Slavia – 8:5

(4., 14., 25. a 30. Vlasko, 15. Štajner, 17. Vácha, 23. a 29. Dejmek – 2. Trubila, 24. Čelůstka, 26. Vyhnal, 30. Hubáček, 30. Hurka)

Sparta – Liberec – 5:3

(7. vlastní Gebre Selassie, 18., 18. a 23. Pavelka, 27. Abena – 1. Štajner, 15. a 21. Kerič)

Slavia – Sparta – 3:2

(17. Mikula, 18. Koreš, 28. Janda – 3. a 19. Kweuke)

První semifinále přineslo velké drama, když bratislavský Slovan dokázal proti Spartě dohnat dvoubrankovou ztrátu a dovést zápas až do pokutových kopů. V těch však měli pevnější nervy sparťané a jako první postoupili do finále. V tom je doplnili Liberečtí, kteří si o poznání snadněji poradili se Žilinou po výsledku 6:2.

Semifinále

Slovan Bratislava – Sparta – 4:4, na penalty 1:2

(5. Bagi, 17. a 22. Žofčák, 23. Jánošík, penalta Žofčák – 2. Podaný, 4. a 10. Pamič, 21. Krejčí, penalty Pavelka, Kadlec)

Liberec – Žilina – 6:2

(4. Sivrič, 15. Vácha, 16. Breznaník, 17. Štajner, 24. Fleišman, 26. Holeňák – 10. Angelovič, 15. Mráz)

V boji o čestné páté místo slávisté brzy ztráceli na Bohemians dvě branky. Do poločasu však dokázali skóre srovnat. Ve druhém dějství už ale dominovali zelenobílí a třemi góly dovedli zápas do vítězného konce. Zápas o třetí místo nabídl zopakování slovenského souboje. I tentokrát se z vítězství radoval Slovan Bratislava, který pod vedením exslávistického kouče Karla Jarolíma, porazil Žilinu 4:3.

Zápas o páté místo

Bohemians – Slavia – 5:2

(2. a 29. Štohanzl, 5. Hauer, 19. Bartek, 21. Škoda – 6. Trubila, 8. Mikula)

Zápas o třetí místo

Slovan Bratislava – Žilina – 4:3

(4. Štěpanovský, 10. Kolčák, 12. Králík, 24. Grendel – 5. Bello, 23. Mráz, 28. Ceesay)

Ve finále měli dlouho navrch sparťané, kteří už ve třetí minutě vedli 2:0. Liberečtí ale v úvodu druhé půle dosáhli na vyrovnání. Pak sice Sparta ještě jednou strhla vedení na svou stranu, ale to bylo z její strany vše. Liberec čtyřmi brankami v poslední desetiminutovce dokonale otočil vývoj zápasu a mohl se radovat nejen z vítězství v turnaji, ale i z finanční prémie ve výši 500 tisíc korun.

Finále

Liberec – Sparta – 6:3

(10. Sivrič, 18. Breznaník, 21. Vlasko, 22. Martan, 23. Štajner, 29. Gebre Selassie – 2. Kweuke, 20. Kadeřábek, 20. Krejčí)

V Liberci zůstala i cena pro nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Zbyněk Hauzr. Nejvíce branek nastříleli Guédé ze Slovanu Bratislava a liberecký Vlasko. Nejlepším hráčem celého turnaje byl zvolen sparťan Kweuke.