Menu
TOPZINE.cz
Sport

Fotogalerie: Titul Tanečník roku 2011 získal Pitkin

Redakce

Redakce

13. 4. 2011

Od pátku do soboty 8. a 9. dubna se v pražském klubu SaSaZu uskutečnil již šestý ročník prestižní taneční soutěže Tanečník roku 2011. Klání probíhalo celý pátek a vyvrcholilo v sobotní večer.

JAD Dance Company

Diváky svým vystoupením potěšili i tanečníci JAD Dance Company Zdroj: tanecnikroku.cz

V pátek byl po celý den k vidění pohár formací, ve kterém se ukázaly skupiny známé již z regionálního kola Topgal Dance Life Tour, ale i další z jiných koutů České republiky. Formace byly rozděleny podle stylů (Hip hop a Street show)  a podle kategorie (junioři a dospělí). V Hip hopu excelovali tanečníci z B.D.S. Academy. Že umí tancovat, ukázala také formace z Brna, která získala stříbro. V kategorii Street dance si zlato vybojovali zástupci tanečního klubu Dance Academy Prague.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-sport-sasazu-tanecnik_roku_2011-09_04_2011/]

Večer zde probíhalo semifinále jednotlivců, ze kterého se deset nejlepších soutěžících utkalo v sobotním finále, o které byl veliký zájem ze strany diváků. Již od šesti hodin se začali před pražským klubem shromažďovat nedočkaví taneční nadšenci. Tentokrát si opravdu počkali, jelikož do prostor klubů byli vpuštěni až před půl osmou.

Program otevřel Ben Cristovao se svým pěvecko-tanečním vystoupením v doprovodu tanečníku z JAD Dance Company. Následovalo představení finálové desítky nejlepších tanečníků (osmi z České republiky, jednoho ze Slovenské republiky a jednoho za Srbska), kteří si své místo před porotou tvrdě vybojovali v pátečním semifinále. Od té doby bylo opravdu na co koukat.

Soutěž probíhala formou battlů jeden na jednoho. Tentokrát to hvězdná porota, kterou tvořily taneční jedničky Dedson (Francie), Laci Strike (SR), Filipi Escudine (Brazílie), Shernita Anderson (USA), Miro Olšavský (SR) a Yemi AD (ČR), opravdu jednoduché neměla. Vždy mohla vybrat pouze jednoho z dvojice a ten postoupil do dalšího kola. Ostatní mohli doufat, že dostanou od porotců divokou kartu, tedy ještě jednu šanci, a probojují se až k vysněnému titulu.

Finálové hlasování bylo velmi napínavé

Porota soutěže Tanečník roku 2011

Porota měla velmi těžké rozhodování

Celým večerem provázela trojice moderátorů hudební televize a rádia. Mezi jednotlivými koly bylo k vidění několik skvělých tanečních vystoupení v podání JAD Dance Company, Filipa Laciny, B.D.S. Academy, Dap Teamu a pěvecké vystoupení kapely Charlie Straight v doprovodu malých nadějných tanečníků. Před samotným vrcholem, tedy finálovým battlem, byla předána cena za celoživotní přínos tanci panu Hesovi. Vzápětí se ve své závěrečné show představili jednotliví členové poroty v ukázkách své tvorby.

Ve finálovém klání se objevil smíšený pár – Lady Mel (lektorka slovenské taneční skupiny Hip Hop Fakulta) a Pitkin (lektor B.D.S. Academy). Poslední hlasování porotců bylo opravdu napínavé, ale nakonec rozhodli jednoznačně. Pro tentokrát byl Pitkin lepší, ale za rok může být vše jinak, jelikož se chystá již sedmý ročník této taneční soutěže o skvělé ceny a hlavně prestižní titul Tanečník roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotogalerie: Titul Tanečník roku 2011 získal Pitkin