Menu
TOPZINE.cz
Sport

Fotogalerie: Sprinter Kožíšek v Liberci třetí

Martin Slabý

Martin Slabý

16. 1. 2011

Běžecké lyžování se v podobě sprinterských závodů opět vrátilo do Liberce a návrat to byl úspěšný. Alespoň pro Dušana Kožíška, který v sobotním individuálním závodě vybojoval třetí místo. Štěstí se od něj však odklonilo v neděli, když spolu s Martinem Koukalem skončili ve sprintu dvojic těsně pod hranicí postupu do finále.

sprint

Dušan Kožíšek (č. 7) ve finále zprvu tahal za kratší konec, nakonec však skončil třetí Foto: Vojta Herout

Dušan Kožíšek už sedmým místem v kvalifikaci ukázal, že by pro něj sobotní závod mohl znamenat výraznější přísun bodů do hodnocení světového poháru. Ve čtvrtfinále si pak bez problémů poradil se svými soupeři a z druhého místa postoupil do nejlepší dvanáctky.

Ani to však pro něj nebyla konečná stanice. Sedmadvacetiletý sprinter prošel až do finále, kde se sice dlouho pohyboval na chvostu startovního pole, nakonec však posbíral všechny zbytky sil a cílem projel s rukama nad hlavou jako třetí. Ostatní čeští zástupci do vyřazovacích bojů nepostoupili, když nejlepší byl čtyřicátý Martin Koukal. Nejlepším sprinterem sobotního odpoledne byl Nor Hattestad.

 

Smůlu měli čeští sprinteři Dušan Kožíšek a Martin Koukal v neděli, když je po několika komplikacích na trati dělily od postupu do finále sprintu dvojic tři desetiny sekundy. Mezi nejlepší nepostoupili ani HorynaNovákem. České ženy ve štafetě nestartovaly. Nejlépe se dařilo ženám a mužům z Norska.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotogalerie: Sprinter Kožíšek v Liberci třetí