×
TOPZINE.cz

Fotogalerie: Prahou přes tři jezy. Prohlédněte si památky z Vltavy

FOTO: Karlův mostJiž tradičně se 28. září konala na řece Vltavě přímo v centru Prahy vodácká akce s názvem Napříč Prahou přes tři jezy. Topzine.cz pro vás nafotil akci i památky přímo z hladiny Vltavy.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/napric-prahou-pres-tri-jezy/]

Historie vodáckého závodu a možnost prohlídky atraktivních částí historického centra Prahy sahají až do roku 1939. Jak sám název napovídá, účastníci na trati dlouhé 6,5 říčních kilometrů překonávají tři jezy: Šítkovský jez pod Jiráskovým mostem, jez Staroměstský (Karlovka) nad Karlovým mostem a Helmovský jez u Štvanice.

Vodáci, příští rok ahoj

Původně byla akce určena pro vodní skauty z celé republiky, kteří v hlavní soutěžní kategorii skautských pramic odstartovali závod z Císařské louky a zakončili na ostrově Štvanice.

FOTO: Karlův most
Karlův most z hladiny Vltavy, Foto: Libor Procházka

Od 70. ročníku je možnost splutí otevřena v kategorii volného splutí také široké veřejnosti. Mohou se jej zúčastnit všichni vodáci a rodiny s dětmi na kánoích, kajacích, raftech či čemkoli jiném splňujícím bezpečnostní pravidla dle propozic závodu.

Akci v současné době pořádá středisko Dvojka Praha. Každý účastník musí dodržet základní bezpečnostní pravidla závodu. O bezpečnost účastníků pod jezy pečují záchranáři a poříční policie.

Letošního ročníku se díky pěknému počasí zúčastnilo na stovky vodáků. Nejen přímí účastníci závodu si však tuto akci užili. Turisté z Karlova mostu fandili posádkám lodí, z nichž se některé na obtížnějším Staroměstském jezu cvakly.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..