Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Fotogalerie: Absolutní vítězkou Talentmanie 2010 se stala Patrícia Janečková

Redakce

Redakce

6. 12. 2010

!Exkluzivně!Před více než třemi měsíci se rozjel na televizi Nova a Markíza společný projekt Talentmania. Asi málokdo očekával tak velký úspěch pořadu a tolik velkých a silných uměleckých osobností.  Slavnostní večer se uskutečnil v Incheba Expo aréně v Bratislavě v neděli 5. prosince. Postoupilo do něj celkem deset finalistů všech předchozích semifinálových večerů. Jak to celé probíhalo?

Talentmania 2010 Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Slavnostní večer byl zahájen velkolepě. Píseň Svět lásku má, kterou složil a otextoval  sám jeden z porotců  Pavol Habera, si živě zazpíval na pódiu  společně s Karlem Gottem a Peterem Dvorským. Poté nám Leoš Mareš, známý český moderátor, představil porotu, do  které kromě Pavola zasedla též Adéla Banášová, Zdeněk Troška a dvojice bavičů Richard  Genzer a Michal  Suchánek. Dlouho očekávaný souboj o přízeň diváckých SMS hlasů, kterých nakonec přišlo více než milion dvě stě tisíc, mohl začít.

Jako první vystoupila Alena Smolíková a Keysi. Alena s Keysi tentokrát natrénovali vystoupení ve stylu divokého západu, kde Keysi cválala jako divoký kůň, pózovala v sombreru a nakonec zvítězila nad Alenou ve střeleckém souboji. Celkově jejich vystoupení působilo velmi harmonicky a vyrovnaně. Hudba sladěná s tanečními kroky, Alenina vnitřní pohoda a klid a Keysina radost z vystoupení byly patrné na první pohled. Možná už po tomto prvním vystoupení mělo mnoho televizních diváků jasno, kdo se pro ně stane ten večer vítězem a komu dají svůj hlas. Diváci v aréně dávali najevo svůj obdiv bouřlivým potleskem, přičemž mnozí z nich uctivě povstali. Alena je ve cvičení psů několikanásobnou mistryní České republiky.

[album:

Milan Sulej zazpíval známou árii z posledního aktu opery Turandot Giacoma Pucciniho. Jak poznamenal Peter Dvorský, Milan má určitě velký talent a jeho hlas potenciál. Pavlo Habera k tomu řekl, že zpěvák moc tlačí na pilu, a měl by se naučit svůj hlas více krotit. V závěrečném bilancování skončil na posledním, tedy desátém místě.

Jsem celkově se svým umístěním spokojen, jsem rád, že jsem se dostal až tak daleko a vážím si všech hlasů, které mi diváci poslali. Každý z mých soupeřů byl výborný,“ řekl po skončení pořadu Milan Sulej.

Electric boogie zatančil Matúš Pišný. Matúš předvedl skvělý gumový tanec, který Adéla zhodnotila pozitivně: „Tváříš se u toho dost znuděně, ale to mě na tom baví, jsi můj favorit.“ V zákulisí mu bylo prorokováno celkově třetí nebo dokonce druhé místo. Nakonec skončil na bramborovém čtvrtém místě.

Duo Ogor Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Pro pobavení diváků na podiu vystoupil i  Richard Genzer.  Zkusil si naživo jedno Matúšovo taneční číslo, Habera jeho výkon přirovnal ke „kapru před smrtí“.  A ani od samotného Suchánka se mu nedostalo vysokého ohodnocení: „Vypadal jsi jak debil, to bylo strašný.“

Vánoce se dostaly i do Talentmanie

Jako další z finalistů vystoupil Petr Špatina se sklenkohrou a svým kamarádem Tondou. Tentokrát zazněly vánoční melodie, a i Tonda dostal větší prostor pro svoje vystoupení s kytarou. V jejich podání nakonec zazněly i obě státní hymny. Při krátkém rozhovoru s Petrem jsem se mimo jiné dozvěděla, že své ruce pravidelně namáčí v černém čaji, aby dokázal vykouzlit tak nádherné a pravidelné tóny. Celkově  jejich duo obsadilo páté místo.

Duo Ogor bylo mým favoritem. Nakonec skončilo celkově bronzové. Vystoupení Milany a Mariusze bylo jako obvykle skvěle provedené, akrobatické prvky, pro normálního člověka, téměř nepochopitelné.

Dominika Puterová Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

„Vypadáte jak dva lidi z jiné planety, kteří nás přišli zachránit, byli jste úžasní,“ okomentovala jejich vystoupení Adéla Banášová.

Svou pomalou akrobacií a souhrou těl nakonec donutili povstat nejen všechny členy poroty, ale i většinu lidí přítomných v sále. Body painting, kteří si oba akrobaté na tento večer nechali namalovat na svá těla, bylo pro ně samotné neznámou, nikdy to při svých vystoupeních nezkusili. Viděli to v zahraničí a rozhodli se, že s tím seznámí i české diváky. Samotným akrobatům, obzvláště Milaně, to působilo starosti. Nevěděla, jak přesně jejich těla budou reagovat a jestli to nebude klouzat více než obvykle.

Velké finále přineslo i nervozitu

Zpěv Dominiky Puterové nebyl tak  hvězdný jako v předešlých kolech. Což se projevilo i na celkovém pořadí. Dominika nakonec obsadila osmé místo.  Hlas nepůsobil jistě a byl cítit nervoziotu. Pavol Habera jí doporučil, aby na svém hlase i nadále  pracovala se zkušeným pedagogem, talent prý určitě má.

Vystoupení Jiřího Berouska bylo skvělé, ale v podstatě nepřišel s ničím novým. Čekalo se více a jeho vystoupení nevyvolávalo tolik překvapení a napětí jako například vystoupení Duo Ogor. Na omluvu pana Berouska je třeba připomenout, že si připravoval skvělou show se slonem, ale jak bylo zjištěno, nosnost pódia byla nižší než hmotnost slona. Jiří Berousek skončil nakonec před Dominikou, tedy na sedmém místě.

Milana a Mariusz Ogor Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Taneční pár Hybrid´s Crew si vytančil celkové deváté místo. Synchronizace páru nebyla bezchybná.

Folklórní skupina Čarovné ostrohy bojovala jako lev o dobré umístění. Svoje vystoupení museli přizpůsobit i faktu, že někteří členové jejich skupiny byli  zranění. I tak předvedli velmi živě působivou taneční show. Získali šesté místo.

Jako poslední se představila, již předem favorizovaná, teprve dvanáctiletá Patrícia Janečková z Ostravy. Jemná, drobná dívenka s kouzelným hlasem, zpívající operní árie v bílých andělských šatech, si získala srdce poroty i mnoha diváků. Nakonec se společně s Alenou a její fenkou Keysi probojovala až do superfinále.

Celkové pořadí Talentmanie 2010

1. Patrícia Janečková
2. Alena Smolíková a její fenka Keisy
3. Duo Ogor

4. Matúš Pišný
5. Petr Špatina a jeho kamarád Tonda
6. Čarovné ostrohy
7. Jiří Berousek mladší
8. Dominika Puterová
9. Hybrid´s Crew
10. Milan Sulej

Patrícia a Alena společně postoupily do posledního superduelu. Alena s Keysi si na závěrečné vystoupení připravily hasičskou show. A Patrícia vystoupila se svoji semifinálovou skladbou O mio babbino. Zpívala velmi čistě, jasně, jemně, ale přitom důrazně. Její drobná postava, krásné bílé šaty, hlas. Vše se nakonec přetavilo v prvenství. Superduel skončil těsně v poměru 53 % ku 47 % ve prospěch Patrície.

Patrícia Janečková Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Úplně na závěr večera přebrala symbolický šek v hodnotě sto padesáti tisíc eur z rukou Petera Dvorského dojatá a uslzená. Talentmanie má svou vítězku. Patrícii Janečkovou.

[poll id=“29″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotogalerie: Absolutní vítězkou Talentmanie 2010 se stala Patrícia Janečková