Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Fotoalba, scrapbooky – vše pro vaše vzpomínky

Komerční sdělení

Komerční sdělení

27. 12. 2022

Album je možné používat pro nejrůznější účely a kreativita zde hraje opravdu velkou roli. Je možné si tak vytvářet unikátní vzpomínky ať už na každý den nebo na něco unikátního co se během dne stalo a poté se k nim i po letech vracet a podívat se na svou vlastní cestu unikátním způsobem, který zároveň podporuje rozvoj kreativních a motorických schopností. K tomu jsou ideálním nástrojem nejen fotoalba, ale také takzvané scrapbooky, které je možné využívat nejrůznější pro nejrůznější vzpomínky a příležitosti. Podívejme se na zajímavý a kreativní výběr.

Scrapbook pro vlastní vzpomínky

Scrapbooking je převzaté označení jednoho z oblíbených koníčků současnosti. Ačkoliv se tento koníček považuje za moderní, vytváření koláží do fotoalb není vůbec novinkou, a naopak se jedná spíše o starší druh uměleckého vyjádření, který se zkrátka v současné době vrací také díky tomu, že je doplňky pro scrapbooking jsou mnohem jednodušeji dostupnější a člověk si je nemusí vytvářet sám.

Pro potřeby scrapbookingu, stačí člověku opravdu málo. Základem je však kvalitní album z kvalitního papíru nebo jiného materiálu, podle preferencí každého tvořitele.  Je možné vybírat z nejrůznějších parametrů, od velikosti samotného alba, přes počet stránek až po kvalitu nebo tvrdost papíru, ze kterého je scrapbook deník vytvořen.

Vlastní unikátní fotoalbum

Udělat foto vzpomínky je možné z mnoha různých aktivit nebo každodenních zážitků. Někdo například bude chtít vytvořit unikátní fotoalbum pro své domácí mazlíčky, pro jiného to můžou být naopak pro jejich mladé ratolesti. Nikde není definováno o čem by mělo fotoalbum být a co by mělo představovat, může tak být například také vzpomínkami na vlastní dovolenou nebo oblíbeného umělce. Vytvořit si vlastní fotoalbum je mnohem jednodušší, než tomu bývalo dříve, je totiž možné vybírat z široké nabídky různých stylu a provedení, od moderních po minimalistické nebo vintage fotoalba a ty pouze doplňovat svou vlastní kreativitou.

Kreativní nápady pro každého

O kreativní nápady prakticky nikdy není nouze, a to také díky tomu, že je možné najít v nabídce nejrůznější doplňky, kterými je možné vlastní kreativitu dále podpořit.  Nabízí se například nejen nejrůznější nálepky a takzvané washi pásky, ale také mnohé další způsoby využití papírových doplňků, třpytek nebo nejrůznějších druhů barev, voskovek a uhlíků. Scrapbooking nemá žádná pravidla, může být zaměřený na minimalistický styl, může člověk ukázat svou hravou stránku nebo naopak svou vlastní preferenci a pohled na svět.

Skvělé na dnešní době volně přístupného internetu a kreativních nápadů je také to, že je možné najít nejrůznější inspirace proto, jakým způsobem vytvořit vlastní scrapbook a nechat se tak inspirovat ostatními, například přes sociální sítě nebo nejrůznější tutoriály. Na toto téma je navíc dnes možné najít také celou literaturu, je možné si vybrat knížku která přímo naučí jakým způsobem s tímto koníčkem začít nebo jak se dostat na další úroveň.

Pro děti a dospělé

Scrapbooking ani v nejmenším není záležitostí pouze pro děti naopak ideální je také pro dospělé. Jako kreativní koníček poskytuje mnoho výhod, je možné tímto způsobem podpořit vlastní rozvoj kreativních schopností, ale také motorických schopností, a to jak u dětí, tak dospělých jedinců. Tento druh kreativní práci navíc zcela ideální pro odpočinek po dlouhém dní, ať už ve škole nebo v práci. Právě tím, že se mozek zaměřuje na něco jiného a zčásti motorického dokáže skvělé relaxovat a vytvářet tak dopamin, nebolí tak zvaný hormon štěstí. Scrapbooking je proto ideální zvážit zejména v případech zvýšeného stresu nebo úzkosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotoalba, scrapbooky – vše pro vaše vzpomínky