Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Foto: Umělecký počin fotografa Marka Kimbella. Vytváří světelná tornáda

Martina Knapová

Martina Knapová

3. 11. 2014

Umělecká scéna současnosti je zaplněná novými talenty, které společnost postupně objevuje, a to většinou přes internet. Podobným případem je i britský fotograf Martin Kimbell, jenž se specializuje na práci se světelnými zdroji a vytváří na noční obloze neuvěřitelně moderní umělecké scenérie.

Martin Kimbell, Zdroj: www.martinkimbell.t15.org

Martin Kimbell. Zdroj: www.martinkimbell.t15.org

Nedávno představil tento britský fotograf fantastickou sérii světelných tornád, tunelů a jisker, která ihned zaplavila internet a uchvátila umělecký svět. Jak sám autor zdůrazňuje, jeho práce nevznikají manipulací s fotografiemi nebo upravováním v programech, vždy se jedná o originální umělecký exemplář.

Efektu tornád a dalších světelných skulptur v prostoru dosahuje Kimbell pomocí kombinace LED technologie a dlouhé expozitury při snímání záběru. Na fotografii jsou poté k vidění vznášející se útvary, které za sebou často zanechávají také světelnou stopu.

Takový nápad není ryze originální, Martin Kimbell se pravděpodobně inspiroval dílem amerického fotografa Stu Jenkse, který také používá světlo a oheň k zachycení podobných uměleckých záběrů. I tak ale Kimbellovo fotografické umění uchvátilo veřejnost. Vás také?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Umělecký počin fotografa Marka Kimbella. Vytváří světelná tornáda