Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

FOTO: Prague Fashion Weekend předvedl kedlubnu, robota i svatební šaty

Redakce

Redakce

26. 9. 2011

FOTO: Prague Fashion Weekend 2011Módní událost roku 2011? Tou byl druhý ročník Prague Fashion Weekendu, kdy v Pařížské ulici vyrostlo nejdelší molo v celé Evropě. Stejně jako minulý rok, i letos jste se mohli na celé dva dny vžít do role diváků na týdnech módy v Paříži, Miláně či New Yorku.

FOTO: Prague Fashion Weekend 2011

Prague Fashion Weekend 2011 přinesl divoké i klasické modely, Foto: Francesco Castelli, Topzine.cz

V sobotu ve 13 hodin odstartovala Prague Fashion Weekend soutěž mladých talentů New Fresh Style, kde nováčci představovali široké veřejnosti své modely.

Poté přišla řada na kolekce zavedených českých návrhářů. Mezi ně patřila například kolekce E.daniely, která byla představena k 20. výročí založení firmy. Kolekce pojmenovaná Black & Gold se nesla ve znamení černé barvy a zlatých doplňků. Většina modelů byla vyrobena z jemného hedvábí a mačkaných materiálů.

Mě zaujaly speciální kolekce, ve kterých modelky nechodily na vysokých jehlách, jak je běžné, ale v obyčejných keckách. Většina dívek měla vlasy ležérně rozpuštěné a doladěné pouze látkovou čelenkou nebo sčesané do vysokého moderního drdolu.

Samozřejmě perlou mezi návrháři byla slavná Beata Rajská. Její kolekce Lola Lola jen zářila. Zajímavým doplňkem byly lehce extravagantní klobouky, které předvedly téměř všechny modelky. Převládala stříbrná barva, kůže a třpytivé zdobení. Zvláště zajímavé byly vysoké kožené rukavice, které byly sladěné k elegantním šatům nad kolena.

FOTO: Prague Fashion Weekend 2011

Ani pánové nepřišli zkrátka

Originální byla i kolekce Urbanfolk Martiny Nevařilové bohatá na vzorky, kolečka, křivky, vlnky, proužky a kostičky. Převládaly současné modely do města. Malou perličkou bylo, že každá modelka držela v ruce předmět, který se běžně na molech nevyskytuje, a to zeleninu. Ať už kedlubnu, svazek mrkve, celer, či celý zeleninový košík.

Třešničkou na dortu byla sportovně pojatá kolekce nejen svatebních modelů, která zakončila sérii odpoledních přehlídek. Jak vás samotné jistě napadne, převládala bílá barva šatů, které působily velice přirozeně a nenuceně. Nechyběl ale ani ženich s roztrhanými džínami a teniskami. Celou přehlídku zakončily nádherné dlouhé sněhově bílé šaty s modrým květinovým vzorem na sukni. Nevěstu doprovázel i průvod malých družiček.

Posedlost Ninou Ricci

Nejočekávanější byla Gala Fashion Show francouzské značky Nina Ricci Paris by Obsession. A možná právě velké očekávání vedlo ke zklamání. Když opomenu půlhodinové zpoždění celé přehlídky a nedokonale připravený mdlý projev moderátorky Kláry Vytiskové, do údivu mě dostaly šíleně extravagantní modely představené před samotnou kolekcí. Obří robot zahájil celou show a poté přišla promenáda těch nejvýstřednějších modelů.

Samotná přehlídka Nina Ricci by Obsession, která následovala, ale působila úchvatně. Díky Andree Verešové dostala show svůj šmrnc a půvab. Při podívané šel přítomným mráz po zádech, a to nejen z fenomenální atmosféry, ale také z dokonalosti modelek a strhující hudby.

Hlavními prvky této kolekce se stala vzdušnost, melancholie, nedbalé účesy a nahé líčení. Mezi barvy, které vynikaly, patřila například brčálově zelená, pastelové barvy a tvůrci se nebáli ani kombinace vínové s fialovou. Přehlídku uzavřely impozantní večerní šaty.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-moda_a_styl-prague_fashion_weekend-24-25_09_2011/]

V neděli probíhalo vyhlášení vítěze soutěže New Fresh Style a dále následovala záplava přehlídek kolekcí z butiků sídlících v Pařížské ulici a okolí. Každopádně to byl neuvěřitelný zážitek a vám, kdo jste se nemohli zúčasnit, přinášíme alespoň exkluzivní fotogalerii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Prague Fashion Weekend předvedl kedlubnu, robota i svatební šaty