×
TOPZINE.cz

Foto: Otestujte se! Významné malby ukryty ve vzorníku barev

Nick Smith, Zdroj: www.smithandstuff.com

K ocenění nápadu jednoho londýnského umělce je zapotřebí znalost ikonických uměleckých děl. Pokud nemáte potřebné znalosti, nevadí, k jednotlivým obrázkům bude připsán popisek, o jaké dílo se vlastně jedná. Ti z vás, kteří si ale chtějí tříbit postřeh a umělecký úsudek si mohou komentáře zakrýt. Přichází totiž kunsthistorický testík!

Na první pohled může uspořádání barevných vzorníků, které dal dohromady umělec Nick Smith, působit náhodně, ne-li zmateně. Jedná se však o promyšlené uspořádání barevných tónů, pod nímž se skrývají reprodukce slavných děl světového malířství. Nevěříte? Podívejte se na obrázky ještě jednou a pozorněji.

Vybraná díla Andyho Warhola, Vincenta van Gogha nebo Leonarda da Vinci byla umělcem Nickem Smithem zbavena drobných detailů a rozložena do barevných ploch. Duše vrcholných děl a základní obrysy ovšem zůstávají, díky čemuž mají diváci možnost skryté malby rozeznat.

Umělec se těmito díly nedávno představil na výstavě v Londýně, která se konala v Lawrence Alkin Gallery do konce února.

Nick Smith, variace na dílo Georga Stubbse, Zdroj: www.smithandstuff.com
Nick Smith, variace na dílo Georga Stubbse, Zdroj: www.smithandstuff.com

Otestujte tedy své umělecké znalosti a bystré oko, zda slavná díla odhalíte. Více autorových prací lze najít zde: www.smithandstuff.com.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..