Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Foto: Oděvy z jídla. Šílené kreace, které by každý neoblékl – Díl 1.

Martina Knapová

Martina Knapová

6. 11. 2014

Odvětví módy a jídla se zdánlivě neslučují, nicméně oboje o člověku leccos prozradí na první pohled. Ne nadarmo platí pořekadlo „Jste to, co jíte“ nebo „Šaty dělají člověka“. Propojení konzumovatelných produktů a módních trendů se stalo vyhledávané, návrháři vymýšlejí nepředstavitelné kreace oděvů. Podívejme se na první čtyři nejšílenější z nich.

Svatební šaty - dort, Lukka Sigurdardóttir, Zdroj: SIGURDARDOTTIR/GATHERANDNEST.COM

Svatební šaty – dort, Lukka Sigurdardóttir. Zdroj: SIGURDARDOTTIR/GATHERANDNEST.COM

Dortové svatební šaty

Přípravy dokonalého svatebního dne bývají velmi časově i finančně náročné, každopádně s řešením, které přinesl islandský návrhář Lukka Sigurdardóttir, by se dalo ušetřit. Propojil totiž dva základní svatební atributy – dort a nevěstiny šaty. Jak by se ale nevěsta v takové róbě pohybovala, již asi nedomyslel.

Večerní róba z gumových medvídků

S nápadem k využití oblíbených gumových medvídků přišli mladí stylisté Hissa Igarashi a Sayuri Murakami, kteří oděv představili v americkém módním časopise TWELV. Hotové šaty vážily necelých 100 kilogramů a k jejich výrobě bylo použito asi 50 000 medvídků. Máte rádi tuto sladkou pochutinu? Po několika hodinách strávených v těchto šatech byste pravděpodobně změnili názor. Své o tom ví i modelka Jessica Pitti, jež při focení strávila v těžkých šatech několik hodin.

Kabelka ze 100% sušeného hovězího

Je libo kabelku ze sušeného hovězího masa? Většina lidí asi pohoršeně zakroutí hlavou, některým nadšencům se však jistě zalíbí její design. Návrhářka Nancy Wu myslela na každý detail provedení, dílo je propracované a opatřené logem značky Chanel.

Šaty z červeného vína

Většina z nás preferuje víno pro zvýšení požitků z jídla a rozhodně neradi vidíme rozlité červené na ubrusu či šatech. Návrhářské duo Donna Franklin and Gary Cass ale experimentovali s jeho záměrným využitím v oblasti módního průmyslu. Jejich pokusy s využitím esencí by mohly znamenat posun módního průmyslu do časů budoucích.

Příští týden přineseme pokračování těchto módních kreací, tak nezapomeňte náš Topzine sledovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Oděvy z jídla. Šílené kreace, které by každý neoblékl – Díl 1.