Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

FOTO: Motivy tetování, která děsí. Udělali byste si ruku na zip?

Kamila Nováková

Kamila Nováková

4. 5. 2012

FOTO: Yomico Moreno - tetováníTetování vypadající jako kůže s rozevírajícím se zipem či řezné rány odhalující kovové součástky. Ozdoba či ohyzdnost? Podívejte se. Upozorňujeme, že následující snímky neměli vidět citliví jedinci. 

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/yomico-moreno/]

Přestože jde doba vpřed, tetování zůstává stále kontroverzní záležitostí. Zatímco jeden bere ornament na paži jako ozdobu, pro druhého znamená kýč. Jiný ho může považovat za klišé a pro čtvrtého představuje ohyzdnost. Yomico Moreno z Venezuely však nevytváří dnes už tradiční vzory, podlehl realismu a ne ledajakému.

FOTO: Yomico Moreno - tetování

Že by pánovi bylo teplo? Zdroj: yomicoart.com

Moreno se začal o tetování zajímat ve svých 14 letech. První zákazníky našel ve svém rodném městě a poté se vydal i do jiných koutů Venezuely. Účastnil se mnoha setkání tatérů až jednou získal ocení, v kategoriích obličej a barva.

V roce 2008 odjel do Evropy a o dva roky později se mu zde otevřely dveře ke kariéře na mezinárodní úrovni.

Je libo řeznou ránu?

Tatérovou specialitou se staly kromě portrétů i děsivá tetovaní. Na těle vám umělec vytvoří autentickou řeznou ránu odkrývající svalovou hmotu nebo pár kovových součástek. Nikoliv ale skalpelem, nýbrž tetovacím strojkem.

V nabídce je také rozepnutá kůže nebo netvor deroucí se z vašeho těla. Záleží jen na vašem přání a vkusu. Nebo přece jen raději zůstanete u fádního ornamentu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Motivy tetování, která děsí. Udělali byste si ruku na zip?