×
TOPZINE.cz

Foto: Maude White. Křehká nádhera z papíru

Maude White, Zdroj: www.bravebirdpaperart.com

Z obyčejných věcí často vznikají ty nejkrásnější ruční práce. Výjimkou nejsou ani řezané ornamenty z papíru, které vytváří nadaná umělkyně Maude White. Američanka opravdu nezahálí a od loňského léta pracuje na své nové kolekci s názvem What’s left on the farm.

Maude White, Zdroj: www.bravebirdpaperart.com
Maude White. Zdroj: www.bravebirdpaperart.com

Umělkyně z New Yorku začínala vystřihováním drobných ornamentů z papíru, nicméně velmi záhy se ve své zálibě vypracovala. Její vystřihovánky jsou překrásné, rozmanité a plné detailů, jak se sami můžete přesvědčit v následující fotogalerii.

Maude používá ke své práci drobný řezací nůž, díky čemuž si zaslouží uznání za trpělivost i zručnost. Stačí totiž jeden špatný pohyb a dílo je nenávratně zničené. Nelze použít přemalbu, jako například v malířství, ani jiný způsob oprav, jelikož je dílo velmi křehké.

Autorka ke své práci dodává: „Mám velký respekt z papíru. Věřím mu. Když pracuji s papírem, přináší mi to velmi povzbudivý a bezpečný pocit, jako bych objevovala skrytý prostor uvnitř materiálu.“

Maude White, Zdroj: www.bravebirdpaperart.com
Maude White. Zdroj: www.bravebirdpaperart.com

Z výše uvedené citace vyplývá, že je Maude velmi umělecky smýšlející osobou, nicméně bez podobného, posvátně orientovaného přístupu asi nelze vyřezávat tak pozoruhodná díla. Její vystřihovánky se začínají dostávat do širšího povědomí a umělkyni oslovují zájemci kvůli vystavování díla. Možná se tak se jménem Maude White budeme setkávat častěji.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..