×
TOPZINE.cz

Foto: Máte doma staré malířské štětce? Přetvořte je v umělecké dílo

Malířské štětce, Rebecca Szeto. Zdroj: www.rebeccaszeto.com

Pro Rebeccu Szeto není štětec pouze malířským nástrojem. Umělkyně jej pojímá jako umělecký objekt, který je třeba dekorovat stejně jako například malířské plátno. Inspiraci k modelování štětce si Rebecca většinou vybírá ze starého umění.

Malířské štětce, Rebecca Szeto, Zdroj: www.rebeccaszeto.com
Malířské štětce, Rebecca Szeto, Zdroj: www.rebeccaszeto.com

Americká umělkyně, která v současné době pobývá v San Franciscu, se rozhodla vzdechnout uměleckou duši obyčejným malířským štětcům. Vyřezává a tvaruje jejich rukojeť do podoby hlav žen, slavných ikon obrazů starého umění. Tělo žen pak dotvoří sukní, která byla vyrobena ze štětin štětce namočeného do předem zvolené hutné barvy.

„Tyto práce si pohrávají s různými návrhy k přetvoření krásy a hodnot,“ říká o svých záměrech Rebecca Szeto. Umělkyně ke svému projektu dále dodává: „Používám ke své práci skromné, opotřebované, všeobecně rozšířené materiály, které byly inspirovány mými zkušenostmi s falešným dokončováním. Štětec se chová jako subjekt a objekt zároveň, neboť odkazuje k historii malířství skrze malbu.“

Tento projekt začal v roce 1999, kdy byla umělkyně ponořena do snahy dávat starým věcem nový význam. Začala shromažďovat štětce a smirkové papíry od různých firem, neměla pro tyto předměty tehdy ještě konkrétní umělecké využití. Později přišel nápad k přetvoření jejich původního účelu po vzoru slavných obrazů.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..