Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Foto: Make-up místo barev a štětců. Obrazy malované kosmetikou

Martina Knapová

Martina Knapová

11. 2. 2015

Malajsijská umělkyně a architektka Hong Yi si začala v rámci svých projektů pohrávat s uplatněním make-upu na plátně. K vytváření obrazů používá oční stíny, pudr, řasenky, rtěnky a další šminky, aby imitovala tahy štětcem. Ve světě je tudíž známá jako umělkyně, která miluje malbu bez použití klasického malířského štětce.

Hong Yi, Zdroj: www.instagram.com/redhongyi

Hong Yi. Zdroj: www.instagram.com/redhongyi

Umělkyně v současnosti pobývá v Číně, kde pracuje na svém cyklu obrazů s názvem Make-up se seznamuje s čínským uměním. Její rodina původem z Číny se totiž z této země během vlny nepokojů v šedesátých letech 20. století odstěhovala právě do Malajsie. Hong Yi se v současnosti snaží navázat na malířské tradice svých předků a pochopit základní principy čínského umění.

Autorka často nanáší kosmetické komponenty na plátno prsty, jindy používá štětce na pudr. Není však také výjimkou, že do díla zakomponuje řasenku i s kartáčkem, jak můžete vidět výše. Díla Hong Yi nemají omezený tematický rámec, a tak umělkyně zobrazuje vše, co jí zrovna přijde na mysl – krajinky, květiny, horská zátiší nebo zvířata.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Make-up místo barev a štětců. Obrazy malované kosmetikou