Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Foto: Láska k Bohu, nebo exhibicionismus? Umění dvou fotografů

Martina Knapová

Martina Knapová

18. 2. 2015

Dva fotografové se vydali na cesty po Francii, při nichž chtěli původně zachytit pouze momentky nových zážitků a míst. Jak už to tak bývá, oba umělci, Corentin Fohlen a Jérôme von Zilw, však našli novou uměleckou inspiraci právě během svých volnočasových aktivit. Rozhodli se navštívit všechny krucifixy v bezprostřední blízkosti cesty, po níž se ubírali. A mírně kontroverzní fotografický projekt byl na světě!

Projekt Dieu est amour, Zdroj:

Projekt Dieu est amour,

Ve Francii se nachází velké množství krucifixů kolem cest i vesnic a právě tyto sošky lidové zbožnosti s ukřižovaným Kristem posloužily umělcům jako základ nového projektu. Umělec Jérôme von Zilw je na fotografiích zachycen, jak pózuje společně s krucifixem, způsobem, který by měl reprezentovat heslo Dieu est amour (Bůh je láska).

Aby bylo fotografiím z různých míst dodáno na kurióznosti, pózuje s nimi umělec v někdy až komickém objetí. Tento projekt dvou mladých fotografů se setkal jak s velkou kritikou, tak i oceněním za přínosné umělecké sdělení.

Podobná umělecká vyjadřování nejsou ojedinělá a vždy budí u široké veřejnosti rozporuplné reakce. Zastánci víry jsou většinou otřeseni již samotným nápadem, zatímco ti ostatní jsou spíše zasaženi silným uměleckým sdělením. V případě projektu Dieu est amour se hovoří o přínosu v příkladném zobrazení soucitu s Kristem na umělecké rovině 21. století.

Jaký je váš názor?

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Láska k Bohu, nebo exhibicionismus? Umění dvou fotografů