Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

FOTO: Kráska z filmů Zvíře či Tři mušketýři Raquel Welchová slaví 75. narozeniny

ČTK

ČTK

4. 9. 2015

Americká herečka a zpěvačka Raquel Welchová, která oslaví 5. září pětasedmdesátiny, byla jedním ze sexuálních symbolů filmového plátna v 60. a 70. letech. Welchová, jejíž fotografie v kožešinových bikinách jsou dodnes legendou, natočila celkem na 50 hlavně dobrodružných filmů a westernů (například Fantastická cesta, Bandolero!, 100 pušek).

Za postavu Constance Bonacieuxové – lásky mušketýra d’Artagnana ve Třech mušketýrech (1973) – dostala ocenění Zlatý glóbus. Českým divákům je dobře známa i z francouzské komedie Zvíře z roku 1977, kde hrála s Jeanem-Paulem Belmondem.

Kráska s jihoamerickými kořeny, vlastním jménem Jo Raquel Tejadaová, se narodila v roce 1940 v Chicagu. Je nejstarší ze tří dětí bolivijského inženýra a anglické herečky. Ve dvou letech se s rodiči přestěhovala do Kalifornie. Již od malička zpívala, tancovala a hrála ve školních divadelních představeních. V Hollywoodu se zpočátku živila jako modelka, číšnice v barech či hlasatelka počasí.

Poprvé zazářila ve filmu Milion let před Kristem (1966), v milostném dramatu z doby kamenné, kde se pohybovala v odvážných kožených oblečcích. Od 80. let ale její filmová kariéra začala uvadat, posléze se na filmovém plátně objevila jen v epizodních rolích.

Welchová byla čtyřikrát vdaná, ale ani jedno manželství se jí nevydařilo.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Kráska z filmů Zvíře či Tři mušketýři Raquel Welchová slaví 75. narozeniny