Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Foto: Klece od světových architektů. Luxus pro toulavé kočky

Martina Knapová

Martina Knapová

23. 10. 2014

Své domácí mazlíčky si hýčkáme různými hračkami a pochutinami, ale co mají ze života například toulavé kočky? Přesně takovou otázku si položila organizace FixNation, která se od svého založení v roce 1998 snaží snížit počet koček žijících volně na ulicích. Za tímto účelem oslovila organizace architekty z Los Angeles, aby vytvořili klece a prolézačky pro toulavé kočky.

 

4DSH architecture, Foto: Grey Crawford

4DSH architecture. Foto: Grey Crawford

Výsledek byl naprosto neuvěřitelný, architekti vložili do svých návrhů hravost a variabilitu. Návrhy jsou rafinované a zajímavé, architekti se též nebáli využití rozličných materiálů, od dřeva, umělé trávy, trubek až po odolné typy tkanin. Tím vším se snažili vyhovět přání organizace FixNation a zhotovit co nejoriginálnější kočičí atrakce.

Zdá se, že podobný projekt oživil i činnost samotných navrhovatelů, kteří si na provedení dali nesmírně záležet. Není to však poprvé, kdy se podobná snaha stala terčem pozornosti. Před pár lety měl ohromný úspěch projekt Architecture for Dogs (Architektura pro psy) nebo A Doll’s House (Dům pro panenky).

Hotové návrhy putovaly zpět do rukou organizace, která s nimi bude počítat k dalšímu využití v terénu.

A která z prolézaček zaujala nejvíce právě vás?

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Klece od světových architektů. Luxus pro toulavé kočky