Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Foto: J.A.R. to rozjeli včera v Brně

Redakce

Redakce

6. 11. 2009

J.A.R._Brno_6.11.2009_23-2Funkoví J.A.R. oslavují 20 let založení kapely a při té příležitosti se přijeli ukázat i do brněnského Semilassa. A že to dokážou Jaráci stále pořádně rozjet, o tom nemohlo být pochyb.

Zdroj: topzine.cz, Petr Hortvík

J.A.R., Foto: Petr Hortvík, Topzine.cz

J.A.R. při příležitosti oslav svých 20 let na naší české scéně oslavují velkým turné po České republice. Nezapomněli také na moravskou metropoli Brno.Vrcholem tohoto turné bude 17. listopadu v pražské Lucerně koncert k výročí pádu komunismu.

Na Semilasse se sešla opravdu povedená partička. Přední jazzisti a hudební producenti. Jádro J.A.R. ale zůstalo i po letech stejné; Roman Holý, Dan Bárta, Michal Viktořík, Ota Klempíř a další.

Na začátku koncertu se všude tlačily davy nedočkavě postávájících lidí, vesměs zmrzlých z prochlazeného Brna. Hodina čekání na vystoupení tomu bohužel moc nepomohla. Ještěže J.A.R. dokázali zahřát svýmy podmanivými rytmy. Jediný člověk nebyl přištižen při tom, že by jen stál a zíral. Funk si podmanil každého.

Všichni tři zpěváci zajišťovali na pódiu stálý bod pozornosti. Taneční kreace byly opravdu originální. Za ty by se nemusel stydět lecjaký mistr tance. Podle mého k tomu lehce přispěla i blíže nespecifikovaná tekutina aqua, po které se zdáli vsíchni její konzumenti ve značně dobré náladě.

Zvukař odvedl dobrou práci. Ono nazvučit takový počet nástrojů jako jsou kytary, basa, nějaké ty dechové, bicí a tři rozdílné zpěváky není jen tak.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: J.A.R. to rozjeli včera v Brně