Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Foto: Inflagranti a tři slavní Petrové nahráli DVD

Redakce

Redakce

3. 12. 2009

Inflagranti_Bende_Muk_Kolar_133V úterý 1. prosince proběhla v pražském Divadle Palace na Václavském náměstí docela nenápadná, o to však působivější akce. Nové DVD zde natáčelo uskupení Inflagranti společně se třemi patrně nejznámějšími Petry u nás.

Inflagranti, Foto: Karel Slabý

Inflagranti, Foto: Karel Slabý

Inflagranti jsou především tři velmi půvabné ženy hrající na elektrické smyčcové nástroje. Markéta Muzikářová, Kateřina Lískovcová (obě elektrické housle) a Sylva Jablonská (elektrické violoncello) upravují nejslavnější světové melodie z klasiky, rocku i popu do elektronické podoby a na pódiu jim dodávají nové kouzlo. Kromě vlastních koncertů a účinkování v Pražské komorní filharmonii či Orchestru Národního divadla Praha také doprovázely některé světové velikány, za všechny jmenujme Lucianna Pavarottiho při jeho českých koncertech nebo popovou hvězdu Roda Stewarta na evropském turné. Někteří z vás si trio možná pamatují z Pardubic, kde hrálo před skupinou Elán na jejich velkém koncertu v ČEZ Aréně.

Kromě samostatných koncertů mají dívky i program s doprovodnou rockovou kapelou, kterým na některých koncertech a festivalech překvapují. A nejinak tomu bylo při úterním nahrávání nového DVD. Zazněly melodie Vivaldiho, Bacha,  Tiny Turner, stejně jako Nothing Else Matters od Metallicy nebo Final Countdown od Europe, nechyběli ani Beatles, Deep Purple… Kromě zástupu světových pojmů se však na pódiu objevili také tři dobře známí muži z naší scény, tři Petrové – Bende, Muk a také Petr Kolář, kterému se v ranních hodinách onoho dne narodilo třetí dítě, syn Honzík! Gratulujeme.

Inflagranti_Bende_Muk_Kolar_060

Petr Kolář, Foto: Karel Slabý

Mužský prvek do vystoupení bezpochyby vnesl ještě silnější náboj. Přestože se každý z nich na pódiu jen mihl, zazněly opět známé melodie – Bende zazpíval Nad horú svítá, Mukovi se povedlo Bon Soir, Mademoiselle Paris a Kolář si vystřihl Šípkovou Růženku (v originále Soldier of Fortune). Všechny tři dámy i pánové pak na závěr rozproudili publikum (a po vyjití DVD jistě rozproudí i diváky) Karlem Černochem proslavenou hitovkou Zrcadlo.

Inflagranti. Foto: Karel Slabý

Markéta Muzikářová, Sylva Jablonská. Foto: Karel Slabý

A publikum v Divadle Palace bylo rozhodně spokojené, snad i díky zvláštní umělé atmosféře natáčení, kdy se občas zopakoval nástup aktérů či potlesk publika, po skončení také ještě celá jedna skladba, která se z technických důvodů napoprvé úplně nepovedla. Přítomnost mnoha kamer také jistě motivovala umělce k ještě energičtějším a nápaditějším kreacím než na obvyklých koncertech, což je jen dobře a pokud si DVD po vydání na jaře 2010 zakoupíte, určitě nebudete litovat.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Inflagranti a tři slavní Petrové nahráli DVD