Menu
TOPZINE.cz
Studium

FOTO: FAMU, FSV a VŠUP. Školy s výhledem na Hrad i v centru všeho dění

Zuzana Černá

Zuzana Černá

30. 5. 2011

Fakulta sociálních vědChystáte se na studia do Prahy? Možná i vás čekají cesty do školních lavic kolem Národního divadla, výhled na Pražský hrad nebo odpolední káva v legendární Slávii.

FAMU

Nahoře se dozvíte, jak na dobrý filmový scénář, do suterénu můžete o přestávce na pivo, FOTO: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Na tramvajové trase Staroměstská – Národní divadlo, kterou brázdí sedmánctka a osmináctka, najdete hned tři ústavy pro vzdělání. Všechny mají tak trochu umělecký charakter, fyziky a biology na žádné z nich nečekejte.

Vrháte-li se do studia designu, dějin umění nebo architektury, zřejmě se chystáte na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Pokud se však potajnu vciťujete do kůže top moderátora Larryho Kinga a hodláte okouzlovat idoly novinářů, pak vaše kroky asi míří na legendární Hollar, na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK). Poslední zastávkou je alma mater velikánů stříbrného plátna, kde našli i talent Jana Svěráka, Věry Chytilové nebo Vladimíra Körnera, pražská Filmová akademie múzických umění (FAMU).

Podívejte se, jak sídla škol vypadají, ať se při jejich hledání neztratíte!

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz-praha-vzdelani-vysoke_skoly/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: FAMU, FSV a VŠUP. Školy s výhledem na Hrad i v centru všeho dění