Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Foto: Epica rozzářila pražský Abaton

Redakce

Redakce

24. 10. 2009

Simone SimonsVčerejší večer v pražském Abatonu rozzářila Epica, nizozemská kapela, která se dá momentálně řadit mezi jedny z nejlepších metalových kapel vůbec. Vydáním nového alba Design Your Universe se na tomto pomyslném žebříčku vytáhli ještě výš a na svém včerejším koncertu v Praze dokázali, že jim tento post skutečně patří.

Simone Simons, Epica, Foto: Doris Weiglová

Simone Simons, Epica, Foto: Doris Weiglová

Každý netrpělivě čekal, kdy se již konečně otevřou dveře pražského klubu Abaton a bude možné vstoupit na koncert nizozemské formace Epica, která s sebou přivezla nové album Design Your Universe. Všichni se nemohli dočkat, že si konečně budou moci vyslechnout tento metalový nářez naživo.

Avšak než se Epica dostala ke slovu, zahrála německá kapela Sons Of Seasons, která byla většině návštěvníků prozatím neznámá. Tato kapela, která funguje dva roky, již vydala dvě alba a na pražském koncertě si jistě našla nové příznivce.

Posluchači si jejich hudbu zčásti užívali, zčásti pořád netrpělivě vyčkávali na příchod Epici, před jejichž nástupem však ještě nastoupila finská banda, zvaná Amberian Dawn. Kapela by se dala zařadit do symfonického metalu a po prvotním problému s mikrofonem, který byl však v rychlosti vyřešen, dokázala roztančit celý kotel fanoušků. Zpěvačka s příjemným vysokým pohádkovým hlasem okouzlila nejednoho návštěvníka a celá kapela roztleskala téměř celý sál.

Po jejich posledním songu River of Tuoni si fanoušci konečně mohli vytleskat a vykřičet Epicu, která nastoupila se songem Resign to Surrender a rozjela velkolepou show. Epica v dnešní době patří mezi nejlepší kapely na metalové scéně vůbec. Celá kapela umí výborně fungovat na pódiu, skvěle komunikuje s posluchači a nikdy nemá problém se se svými fanoušky vyfotit a popovídat si. K tomu však později.

Amberian Dawn, Foto: Doris Weiglová

Amberian Dawn, Foto: Doris Weiglová

Po Design to Surrender následovala píseň Sensorium, která je všem známa již z prvního alba zvaného The Phantom Agony. Jemný kouzelný hlas Simone Simons v kombinaci s chraplákem Marka Jansena rozproudilo krev v žilách u každého z návštěvníků a po chvíli už nebyl v hale snad nikdo, kdo by nemlátil rukou, hlavou či se alespoň nepohyboval do rytmu. Epica představila vyrovnaně jak písně z nového alba, tak i z těch starých, takže si každý mohl přijít na své. Při songu Cry for the Moon či závěrečném The Phantom Agony zpíval nejeden fanoušek.

Epica patří mezi kapely, které to prostě s publikem umí. Dva frontmani bez problémů roztleskali celý Abaton a nemohli si vynachválit české příznivce, kteří fandili ostošest. Tleskali, křičeli a jak oni, tak kapela si bezvadně užívali tuto kouzelnou atmosféru. Po posledním the Phantom Agony si publikum vykřičelo ještě dva přídavky, které kapela odehrála naplno.

Ti, kdo po závěrečné křičivém aplausu hned neodešli a chvilku si počkali se mohli téměř s celou kapelou v hale, nebo dole u baru vyfotit a popovídat si. Všichni členové, kteří vyšli ven, byli moc přívětiví a se všemi se ochotně fotili, podepisovali se a dokonce vedli velmi sympatické rozhovory.

Kapela Epica je prostě v hudbě na svém místě a je moc dobře, že takováto formace jezdí do Čech pravidelně koncertovat. Dnešní večer bude této nizozemské formaci patřit zlínský Masters Of Rock Café, kde si všichni budou moci ještě jednou užít krásný pohádkový večer v doprovodu této sympatické skupiny lidí.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: Epica rozzářila pražský Abaton