×
TOPZINE.cz

Foto: Designový make-up. Umělkyně pojala oční víčka jako malířské plátno

Make-up, Tal Peleg. Zdroj: Tal Peleg

Svérázná umělkyně Tal Peleg se v poslední době prosadila přes umělecký make-up. Není to však obyčejné výstřední líčení, právě naopak. Její styl postrádá kapku užitečnosti, ale je nesmírně kreativní. Prostor mezi řasami a obočím umělkyně pojala doslova jako malířské plátno.

Make-up, Tal Peleg, Zdroj: Tal Peleg
Make-up, Tal Peleg. Zdroj: Tal Peleg

„Malovala jsem od chvíle, kdy jsem byla schopná udržet v ruce štětec.“ To říká sama umělkyně na svém blogu. Její nápadité obrázky na očních víčkách tomu dávají za pravdu. Ke svým dílkům často čerpá inspiraci ze světa pohádek a fantazijních příběhů, nicméně dokáže vytvořit také líčení podle slavného obrazu Salvadora Dalího s názvem Perzistence paměti.

S designovým líčením začala Tal Peleg před pár lety, když si uvědomila, že ji nejvíce baví přesné a pevné linie miniaturních rozměrů. Koupila si proto nový štětec, který sterilizovala a použila ho místo tužky na oční linky.

Vytvoření podobných návrhů vyžaduje velkou dávku preciznosti a trpělivosti. Zvláště v případě, kdy je umělkyně a modelka tatáž osoba. „Často musí můj manžel odejít z domu, když se potřebuji na dílo soustředit,“ dodává umělkyně.

Make-up, Tal Peleg, Zdroj: Tal Peleg
Make-up, Tal Peleg. Zdroj: Tal Peleg

Co vše lidé nevymyslí, že?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..