Foto: Chutné umění. Pozor, rychle se rozteče!

Zmrzlinové sochy, Sarah Illenberger, Zdroj: www.sarahillenberger.com

Týden zakončený svátkem lásky se blíží ke konci a z toho důvodu přinášíme tematicky zabarvený projev umění. Můžete se jím inspirovat i v případě, že tento komerční svátek neslavíte. Jedná se totiž o kreace se zmrzlinovými kopečky, které si vzala do parády jedna německá umělkyně.

Zmrzlinové sochy, Sarah Illenberger, Zdroj: www.sarahillenberger.com
Zmrzlinové sochy, Sarah Illenberger, Zdroj: www.sarahillenberger.com

Cokoliv může být s potřebnou dávkou kreativity přetvořeno v umělecký objekt. Když se ale umění dá sníst, veřejnost bude jistě spokojená. Podobným způsobem určitě uvažovala také umělkyně Sarah Illenberger, která je známá tím, že vyrábí všelijaké kreace z květin, tamburín, ovoce nebo dalších produktů.

 

Tento zábavný ,,sochařský“ experiment s jedlým materiálem stojí ovšem jen na okraji klasické umělecké a designové tvorby, kterou umělkyně představuje na svých stránkách. Nicméně můžete klidně podobné experimenty vyzkoušet doma také, stačí pouze nakoupit různé příchutě kopečkové zmrzliny a zapojit svou fantazii.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Martina Knapová

Autorka studuje dějiny umění na Karlově univerzitě. Ve volném čase se věnuje psaní recenzí k výstavám, fotografování a cestování. Ráda by se v budoucnosti uplatnila na poli kurátorství a výtvarné kritiky.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*