Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Zablácený festival Řípfest 2010 přivezl Ozzyho Osbourna, Korn, Nazareth a další rockery

Na jednodenní český festival Řípfest 2010 se v sobotu 28. srpna sjelo velké množství rockových fanoušků, aby vyslechlo zásadní rockové osobnosti posledních desetiletí. Podle odhadů přilákali Nazareth, Korn i Ozzy Osbourne pod horu Říp na 15 tisíc návštěvníků.

Festivalu Řípfest 2010 počasí nepřálo. Účastníci se brodili bahnem, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Déšť, bláto a špatná organizace

Dostat se na festival Řípfest bylo nejen pro redakci Topzine.cz poměrně dramatické, předfestivalová komunikace s pořadateli totiž nebyla zrovna bezproblémová, jejich ochota spolupracovat kolidovala někde mezi ničím a ještě větším ničím. Přesto jsme se nakonec do areálu probrodili doslova bahnem a sledovali jsme místní dění.

I organizace na místě obnášela mírné komplikace. Kvůli nepřízni počasí byla zrušena vystoupení prvních dvou domácích kapel, Navostro a Votchi. Koncert britského hudebníka Kena Hensleyho byl zase pro technické potíže s hammondovými varhanami zkrácen na pouhé dvě skladby. „Je to škoda, těšil jsem se na něj,“ postěžoval si jeden z návštěvníků. „Ještě to bahno všude… No, že by to tu bylo extrémně super, to teda není.“

Ne všichni přítomní se ale nechali rozblácenou půdou otrávit. Skupinka podnapilých teenagerů se bez ostychu svékla do půl těla a radostně se válela v bahně, čímž se postarala o zábavu i okolním přihlížejícím.

Jonathan Davis v teplákách, Ozzy Osbourne polil fanoušky vodou

Díky předčasnému ukončení Hensleyho koncertu se celý line-up o něco posunul. Už skotští Nazareth, o jejichž zvukových zkouškách je známo, že netrvají méně než hodinu, zahájili o deset minut dříve a metaloví Korn v čele s dlouhovlasým zpěvákem Jonathanem Davisem v teplákách a nátělníku také svůj nástup urychlili.

Korn na festivalu Řípfest 2010

Značně nenadálý byl začátek očekávaného vystoupení legendárního rockového zpěváka Ozzyho Osbourna, který otevřel svůj setlist s téměř třičtvrtěhodinovým předstihem. „Let me see your hands!“ vybízel fanoušky Madman po skladbě Let Me Hear Your Scream z nové desky, vychrstl do publika vědro s vodou a demonstrativně si odplivl.

Prohlédněte si fotogalerii z vystoupení Ozzyho Osbourna zde.

Ozzy začal dřív a zkrátil koncert, ale nikdo neumřel

Až na nepovedený zvuk, kdy Ozzyho hlas místy nebyl téměř slyšet, proběhl koncert bez větších technických zádrhelů. „Celkem mě zklamal,“ hodnotil zpěváka mladý fanoušek. „Čekal jsem, že bude víc prýštit emocemi, a žádná výstřední show to nebyla.“ Také další byli lehce rozčarovaní: „Začal hrát skoro o hodinu dřív, takže jsem půlku koncertu prošvihla,“ svěřila se Hanka z Prahy. „A navíc hrál místo slibovaných devadesáti minut jenom hodinu.“

Vcelku ale i přes mnohé těžkosti akce nebyla vyloženým propadákem. Pódium nespadlo, několik drobnějších zranění se sice uskutečnilo, ale nikdo neumřel a návštěvnost se ve večerních hodinách celkem úctyhodně vyhoupla (bohužel se nám nepodařilo získat od pořadatele oficiální údaj).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Zablácený festival Řípfest 2010 přivezl Ozzyho Osbourna, Korn, Nazareth a další rockery