Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Yamato z nás v Praze vybubnovali duši

Redakce

Redakce

9. 3. 2011

foto YamatoTento smíšený bubenický soubor pěti žen a pěti mužů si na světovém turné Gamushara – The Beat Of Courage pro své vystoupení v Praze zvolil 8. březen. Diváci, kteří dali jejich vystoupení přednost před oslavami Mezinárodního dne žen, zaplnili téměř celé hlediště a rozhodně nelitovali.

foto Yamato

Yamato v Praze, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Úderem osmé hodiny se ze setmělého pódia začaly ozývat první pozvolné rytmy. Již při druhé skladbě bubeníci zapojili do svého vystoupení i všechny diváky, když je vtipnou formou nechali vytleskávat rytmus.

Odaiko na scénu

Během dalších skladeb střídali různé druhy  japonských bubnů Wadaiko a tradičních japonských nástrojů, měnili svá seskupení na pódiu tak, že každá skladba byla pro uši i oči úplně jiná. První polovina představení trvala bezmála hodinu. Následovala krátká přestávka, během které byl na scénu připraven i největší buben Odaiko, vyrobený z více než čtyři sta let starého stromu.

S ním nabyly skladby mnohem razantnějšího výrazu. Kongresové centrum se začalo otřásat v základech a během mohutných úderů celé rezonovalo. Účinkující během druhé poloviny koncertu přidali na barevnosti svých kostýmů a barvami se i více rozzářila celá scéna. Koncert tak pozvolna gradoval ke svému závěru. Po závěrečné skladbě diváci povstali a neutichajícím potleskem nechtěli pustit bubeníky z pódia. Ti toho využili k přídavku. Potlesk a bubnování, dupání a zvedání rukou se střídalo tak, jak umělci beze slov a se smyslem pro humor diváky učili.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_03_08_yamato/]

Představení se jako vždy neslo v duchu absolutní přesnosti a sehranosti bubeníků. Musejí mít za sebou hodiny těžkého nacvičování, a přesto na pódiu jejich show působí na pohled lehce a hravě. Celý koncert, ač je absolutně nadžánrový, rozhodně patří mezi nevšední  hudební zážitky a spojuje lidi různých národností i generací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Yamato z nás v Praze vybubnovali duši