Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: The Cell koncertovali v rapotickém vězení!

The Cell v rapotickém vězení V rámci svého turné Basa Tour 2010 skupina The Cell  dříve navštívila například věznici v Kynšperku nad Ohří. A následujícím v pořadí se stalo další podobné zařízení; tentokrát věznice v Rapoticích u Brna. Skupině předskakovala čtveřice tvořená z chovanců věznice.

Zdroj: Tereza Ticháčková, topzine.cz

The Cell ve věznici, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Věznice v Rapoticích, dvě hodiny po poledni. V místnosti velké jako průměrný koncertní sál doznívá potlesk patřící místní skupině složené z několika zdejších obyvatel.  Skupina za zpřísněného dozoru opouští pódium, pár sekund je ticho, které následně protrhává doslova velkolepý hudební vstup kapely. Připomíná policejní zátah; houkačky, psi, křik. Následně vchází šest členů česko-americké skupiny The Cell, v českém překladu jednoduše cela. Místnost naplní na několik následujících minut hudba připomínající mix rocku, jazzu, možná také s přídavkem country, zkrátka kytary, bicí a místy saxofon.

Zdroj: Tereza Ticháčková, topzine.cz

The Cell ve věznici, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Skupina vznikla víceméně ze setkání Milana Milaty a Davida Gora, počeštěného Američana z Louisiany. Postupně se přidávali ostatní, jako první přišel baskytarista Leoš Koudelka, hned po něm další kytarista a zároveň skladatel Michal Beneš, který už nějaký čas předtím tvořil s Gorem relativně sehranou a osvědčenou autorskou dvojku. Počet členů kapely se v následujících letech rozrostl dá se říct geometrickou řadou, někteří přišli, jiní odešli, přičemž nejprokletějším postem se vinou častého střídání stal post kytaristy.

Celkové složení momentálně činí osm hráčů; klávesista, dvě půvabné vokalistky, zpěvák, další dva kytaristé, basák a bubeník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: The Cell koncertovali v rapotickém vězení!