Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

Fotky: Stromovka ze sebe vydala maximum, Majáles 2010 v Praze je už minulostí

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

1. 5. 2010

Už od pravého poledne se dav lidí hrnul do pražské Stromovky, aby byl svědkem letošního Majálesu. Kdo přišel, nemohl být zklamán. Každý si na jednom ze tří pódií našel to, co se mu líbilo a na co měl zrovna chuť.

MIG21, Majáles 2010 Praha, Foto:Karel Slabý, Topzine.cz

MIG21, Majáles 2010 Praha, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Pivo teklo proudem, tvrdý alkohol se nenechal zahanbit, lidé s úsměvem přicházeli a užívali si líbivé hudby a krásného počasí. Hlava na hlavě, tělo na těle. To druhé vadilo asi mnohem méně. I takový byl pražský Majáles 2010.

Vše odstartovalo před druhou hodinou nástupem kapely UDG, po jejímž hodinovém vystoupení přišlo představení kandidátů na letošního Krále či Královnu Majálesu. A Králem studentů se nakonec stal Toporiny I. z VŠE.

Prostranství se neuvěřitelně rychle zaplňovalo novými návštěvníky a zanedlouho se ve frontě na občerstvení stálo více než půl hodiny. A horší to měl ten, kdo ze sebe jídlo či pití potřeboval dostat, jelikož toalet bylo méně než málo.

Xindl X a Kapitán Láska se rvali o přízeň publika v další hodině, každý na jiném kousku místa činu. Ani jeden ovšem s větším či snad ohromujícím úspěchem.

„Dobrý den, já jsem účinkující a potřeboval bych se dostat dovnitř,“ pobavil přítomné sekuriťáky u vchodu Jiří Macháček, což bylo předzvěstí vystoupení kapely MIG 21. A stíhačka, která sice dosloužila v armádě, ale v hudební branži je stále skvělá, nezklamala. Na hlavní stagi byla k slyšení hodinová pastva pro uši a bezvadná show v podání každého přítomného pilota z MIGu 21. Dokonce se zpívaly takové pecky jako Skákal pes či Co jste hasiči.

Za pár okamžiků to vřelo zase na pódiu uprostřed všech tří postavených pro tento den. Ivan Mládek a jeho Banjo Band rozpohyboval na stovky stojících, sedících i ležících človíčků ve Stromovce. Vykopávky, jak sám Ivan Mládek nazval své nejznámější hity, prozpěvovali všichni, ať už mladší či starší. Ono to ani jinak nešlo, Rychlík jede do Prahy, Japonci v Jablonci nebo Jožin z bažin nenechají nikoho klidným.

To už se ale na studentské stagi představila skupinka lidí říkající si Sly Rabbit a i odtamtud byla znát spokojenost s notami, které byly převedeny do hudebních tónů. Zato Vagyny Dy Praga tomu dali co proto, jejich hádka uprostřed vystoupení byla spíše komická.

Největší rozruch ale vzbudila formace ze Slovenska, Horkýže Slíže. Krev v žilách poskakujících mas lidí snad běhala i obráceným směrem. „We love you, Czech republic, yeah babe,“ šplhnul si Peter Hrivňák u pražského obecenstva. Snad jediným škraloupem na vynikajícím kakau tohoto vystoupení byl jeho začátek, když se devadesát procent skandujících lidí tlačilo na zbývajících deset vpředu pod pódiem. Ti pak chtě nechtě prchali do ústraní, aby nedošlo k úrazu.

A zase jen o kousek dál už téměř končili svůj rozjetý mejdan Monkey Bussines, z nichž někteří vypadali spíše jako hostující ZZ TOP, protože vyběhli na plac s dlouhými vousy. A to, co předváděli, byla síla. V dobrém slova smyslu.

The YouTube ID of yVJBMYbIJII&feature=related is invalid.

Kryštof, Support Lesbiens či Vypsaná fixa… To už byla jen sladká třešnička na dortu, který si upekli všichni účastníci i návštěvníci Majálesu 2010 v Praze.

Bylo toho opravdu hodně a ne vše se dalo stíhat, ale snad všichni se příjemně pobavili a příští rok si najdou cestu na Majáles znovu. A možná i s dalšími kamarády, kterým budou o tom letošním s nadšením vyprávět.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Stromovka ze sebe vydala maximum, Majáles 2010 v Praze je už minulostí