Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fotky: Sobotu na Metalfestu 2011 ovládlo pekelné vedro. A také Saxon a Cradle of Filth

Martin Palounek

Martin Palounek

5. 6. 2011

Metalfest Open Air festival Plzeň má za sebou již druhý den. Topzine.cz vám přinaší další fotoreportáž toho nejdůležitějšího, co se v sobotu 4. června na Metalfestu dělo.

Saxon při koncertě na Metalfestu, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Druhý festivalový den začal zvolna. Návštěvníci byli řádně společensky unaveni, takže se do areálu začali přesouvat až po poledni. I přes pekelné vedro někteří hrdinové začali tvořit kotel. Sobota byla převážně ve znamení melodického metalu. Vystoupily zde české špičky Dymytry, Salamandra a Arakain.

Právě během Arakainu se celý areál naplnil, aby se šli v zápětí všichni schovat do stínu. Na kapelu Vicious Rumors bylo téměř prázdno. Malou žánrovou změnu přinesli folkmetalisté Equilibrium. Symfonické nástroje a hrdelní řev působil na poslech velmi zajímavě. Zaručeně nejdivočejší kapelou byli švédští Bloodbound. Kotel byl mocný, ale především dost hlučný. Odvázali se jak fanoušci, tak kapela.

Podívejte se i na páteční reportáž z Metalfestu

Prvními z headlinerů byli dánští Pretty Maids. Ač byli Mladou frontou omylem označeni za dívčí kapelu, na pódium se dostavila čistě mužská skupina. Při vystoupení Saxon areál praskal ve švech. Kapela přivezla vlastní světelnou techniku a show byla vymazlená v každém ohledu. Ostřílení rockeři moc dobře vědí, jak sešlápnout plyn!

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_06_04_metalfest-2/]

V závěru večera vzali fanoušky na ztřeštěnou jízdu Cradle of Filth. Oproti Saxon měli tu výhodu, že hráli za tmy, takže hra světel plně vynikla. Po hodině a půl  jekotu, řvaní a mocných sborů v Plzni skončil v pořadí již druhý den. O pokračování této akce budeme i nadále informovat v následujících repotážích.

Fotky v galerii jsou z vystoupení kapel Crimes of Passion, Arakain, Bloodbound, Pretty Maids, Saxon a Cradle of Filth.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Sobotu na Metalfestu 2011 ovládlo pekelné vedro. A také Saxon a Cradle of Filth